Reklama

Młodzi filmowcy przed kolejną szansą

Opublikowano:
Autor:

Młodzi filmowcy przed kolejną szansą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie, studenci oraz inni młodzi ludzie, którzy chcieliby stać się członkami ekipy filmowej, mogą wziąć udział w kolejnym projekcie Stowarzyszenia Teatr Per Se.

Uczniowie, studenci oraz inni młodzi ludzie, którzy chcieliby stać się członkami ekipy filmowej, mogą wziąć udział w kolejnym projekcie Stowarzyszenia Teatr Per Se.

Niedawno grupa młodych zapaleńców związanych ze stowarzyszeniem prowadzonym przez Mariusza Pogonowskiego wzięła udział w warsztatach filmowych, które poprowadził znany off-owy reżyser Piotr Matwiejczyk. Efektem trzydniowej, bardzo efektywnej, pracy był ośmiominutowy film, który powinien już niebawem mieć swoją internetową premierę.

Tym razem Mariusz Pogonowski planuje nakręcenie krótkiego filmu dokumentalnego utrzymanego w nurcie kina off-owego. Obraz ma być poświęcony Płockowi jako miastu, w którym młodzi ludzie żyją, pracują, dojrzewają, wchodzą w dorosłość. I które sami tworzą.

Część w poszukiwaniu swej życiowej drogi wyjeżdża do innego miasta. Inni szukają szczęścia poza granicami kraju. Ale Płock jako miasto młodości pozostaje w sercach jednych i drugich.

– Chcemy zrealizować film o Płocku i płockiej młodzieży, pokazać to miasto z ich perspektywy , dotrzeć do różnych środowisk, ciekawych i inspirujących ludzi – zapowiada Mariusz Pogonowski. – Mam nadzieję, że zdołamy odkryć to, co wyróżnia Płock, na czym polega jego oryginalność, unikatowość. Poprzez film chcemy też uświadomić innym, że miasto, w którym żyjemy, jest takie jak my sami. I że mamy realny wpływ na jego wygląd i jakość życia w nim.

Pierwsze spotkanie zostało zaplanowane na piątek 4 października o 18 w piwnicy Stowarzyszenia Teatr Per Se (scena Off off) przy ulicy 3 Maja 18. Kolejne spotkanie – 9 października, o tej samej porze i w tym samym miejscu. Produkcja i realizacja filmu to część projektu HUTA 2013 (Hangar Utylizacji Totalnego Artu).

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE