Reklama

Młody chemik z Płocka w krajowej elicie

Opublikowano:
Autor:

Młody chemik z Płocka w krajowej elicie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wśród 22 uczniów szkół średnich uczestniczących w ogólnopolskim programie „Mistrzowie chemii” jest pochodzący z naszego miasta Cezary Dudkiewicz.

Wśród 22 uczniów szkół średnich uczestniczących w ogólnopolskim programie „Mistrzowie chemii” jest pochodzący z naszego miasta Cezary Dudkiewicz.

W poniedziałek dwunastu uczestników drugiej edycji projektu realizowanego dzięki Fundacji Orlen Dar Serca otrzyma w płockiej siedzibie PKN Orlen symboliczne akty stypendialne. Młodzi ludzie, których orlenowska fundacja wspiera w zdobywaniu wiedzy z zakresu chemii i nauk ścisłych, pochodzą między innymi ze Starachowic, Lisowic, Babic, Jastrzębia-Zdroju, Pieńska, Witkowa, Konina, Unisławia, Brodnicy, Torunia.

Młodzi chemicy uczą się w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych, które w realizacji projektu współpracują z Fundacją Orlen Dar Serca: Zespole Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu oraz Technikum Chemicznym i Ochrony Środowiska nr 3 w Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie.

Obie szkoły współpracują z uznanymi ośrodkami akademickimi: Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Oferują swoim uczniom możliwości udziału w zajęciach i projektach, które są prowadzone na uczelniach.

Stypendystami programu „Mistrzowie chemii” mogą zostać uczniowie, którzy mają bardzo dobre wyniki w dziedzinie chemii i angażują się w różne działania społeczne. Rekrutacja do kolejnej edycji projektu ruszy w marcu 2014 roku. O regulaminie i terminach rekrutacji Fundacja będzie informować na swojej stronie internetowej .

Od początku 2012 roku funkcjonuje portal . To doskonałe narzędzie interaktywne dla młodzieży gimnazjalnej, które służy do nauki chemii. Można tam znaleźć rozmaite funkcjonalności, które zostały zaprojektowane z myślą o młodzieży: quizy, konkursy, filmy. Siedmiu stypendystów programu „Mistrzowie chemii” publikuje na blogu ciekawostki dotyczące chemii i prezentuje wirtualne doświadczenia.

Fot. Archiwum PKN Orlen

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE