Reklama

Reklama

Młode talenty, piknik, giełda, Ania Dąbrowska. Mnóstwo atrakcji w weekend [lista]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Młode talenty, piknik, giełda, Ania Dąbrowska. Mnóstwo atrakcji w weekend [lista] - Zdjęcie główne

W sobotę aeroklub proponuje loty widokowe nad Płockiem | foto Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami weekend z wyjątkowo dużą liczbą imprez i wydarzeń, związanych m.in. z Nocą Muzeów, Piknikiem Europejskim i Majunią. Ale to nie wszystko.

Reklama

Sprawdźcie nasze propozycje, każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie, rodziny czy też znajomych.

Co się dzieje w Płocku w piątek?

W godz. 10:00 - 16:00 zaplanowano Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze w Centrum Ogrodniczym „Arbor” przy ul. Dobrzyńskiej. 

- Ogrodnictwo to twoja pasja? A może dopiero rozpoczynasz przygodę w ogrodzie? Zabierz dzieci i przybywaj: będziemy wspólnie sadzić rośliny i rozmawiać o sztuce ogrodniczej, dzielić się wiedzą o pielęgnacji roślin i pomysłami - zachęcają organizatorzy.

Warsztaty poprowadzi Witold Czuksanow – dziennikarz i autor książek o tematyce ogrodniczej, ekspert i pasjonat ogrodnictwa. Wstęp wolny.

W piątek o godz. 17:00 w Muzeum Mazowieckim w Płocku (Spichlerz) odbędzie się wernisaż wystawy "Nikifor. Malarz nad malarzami". Autorką scenariusza wystawy jest Alicja Mironiuk-Nikolska, a wszystkie prace Nikifora pochodzą ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. 

O godz. 19:00 w sali Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się koncert „Płockie Talenty”, promujący utalentowanych uczniów tej szkoły poprzez koncert z udziałem orkiestry symfonicznej. W projekcie co roku biorą udział uczniowie, którzy odnoszą sukcesy w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach.

Wykonawcy:

Aleksandra Cierpikowska i Maja Balkowska – duet fortepianowy

Patrycja Urbańska – wibrafon

Agata Waśniewska – wiolonczela

Hubert Kociszewski – skrzypce

Małgorzata Kalbarczyk – puzon

Antonia Ogończyk-Mąkowska – wiolonczela

Krzysztof Oprawka – skrzypce

Dawid Wroniewski – śpiew

Iryna Protas – śpiew

Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego

Marek Wroniszewski – dyrygent

Co się dzieje w sobotę w Płocku i okolicy?

Jak co roku zaprasza Piknik Europejski. W godz. godz. 13.30 -15:00 w Parku na Górkach zaplanowano 8. Bieg Europejski. Oprócz biegu głównego odbędzie się marsz nordic walking oraz dwa biegi dla najmłodszych.

O godz. 15:00 na Starym Rynku będą animacje, potrawy ukraińskie, konkursy plastyczne, gry, zabawy, występy uczniów na scenie. O godz. 17:00 nastąpi uroczyste otwarcie 23. Pikniku Europejskiego (Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia), a o godz. 17.30 - w Domu Darmstadt zaplanowano otwarcie wystawy zdjęć "Niebo nad Żytomierzem". To ok. 40 zdjęć wykonanych i nadesłanych przez mieszkańców - partnerskiego miasta Płocka - Żytomierza, które powstały jako komentarz do wojny. O godz. 19:00 na Starym Rynku odbędzie się koncert Ani Dąbrowskiej, laureatki m.in. 9 Fryderyków.

W sobotę zaplanowano w Płocku także Noc Muzeów. W tym roku atrakcje zapewnione będą w ok. 20 miejscach:

W sobotę od godz. 19:00 do północy potrwa Majunia, organizowana w ramach Pikniku Europejskiego. W Zielonym Ogródku MOSiR przy pl. Dąbrowskiego 2a pasjonatom muzyki elektronicznej zaprezentują się: Piernikowski, Beskres by Kamp!, Vidno oraz Akaone. Będzie to zabawa w klimacie underground hip-hop i romantic techno.

Niedzielne wydarzenia w Płocku i okolicy

O godz. 10:00 będziemy obchodzić 159. rocznicę stracenia generała Zygmunta Padlewskiego. Uroczystości patriotyczne odbędą się przed krzyżem upamiętniającym miejsce egzekucji Naczelnika powstania (al. Piłsudskiego 2B, dojście od al. Piłsudskiego 4). Przedstawiciele miasta wraz z przedstawicielami SP nr 3 złożą kwiaty i wieńce oraz uczczą pamięć gen. Padlewskiego (1836-1863).

W godz. 9:00 - 17:00 płocki oddział MODR wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Płocku, Gminą Łąck i Zarządem Stada Ogierów w Łącku zapraszają do udziału w XXX Giełdzie Rolniczej w Łącku ul. Gostynińska 2 (teren przy hali sportowej).

Zaplanowano m.in. oferty handlowe i usługowe firm działających dla rolnictwa, m.in.: maszyny i urządzenia, nawozy, pasze, środki ochrony roślin, samochody osobowe i dostawcze, - punkty konsultacyjne instytucji związanych z rolnictwem, kiermasz kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych i owocowych, kiermasz rękodzieła, konkursy i występy artystyczne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy