Reklama

Reklama

Młoda, utalentowana, pełna pasji. Nagroda dla tancerki z Płocka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Be Immortal

Młoda, utalentowana, pełna pasji. Nagroda dla tancerki z Płocka - Zdjęcie główne

foto Fot. Be Immortal

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aleksandra Kaźmierska ma dopiero 19 lat, a już wiele sukcesów na koncie. Tańczy "od zawsze", a niedawno znalazła się w zaledwie trzyosobowej grupce laureatów IV edycji "Nagrody Twórczej" dla najlepszych młodych artystów w województwie mazowieckim.

Reklama

W konkursie, organizowanym przez samorząd Mazowsza, mogli wziąć udział artyści, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a osiągnięcia potwierdzili nagrodami i wyróżnieniami na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Komisja wyłoniła trójkę najlepszych, nagrodziła kwotą 9 tys. zł.

Nagrodę otrzymała m.in. Aleksandra Kaźmierska z Płocka, która doskonali się w technice tańca współczesnego: jazz, contemporary ballet (modern), tworzy etiudy taneczne, artistic dance show – małe przedstawienia taneczne łączące kilka stylów tańca. 

19-latka reprezentowała Polskę w wielu konkurach międzynarodowych, bardzo często zajmując czołowe lokaty. Jej największym sukcesem w br. był awans do finału Krajowych Mistrzostw Polski federacji IDO, gdzie konkurencja jest ogromna.

Promując piękno i różnorodność przesłania tanecznego Ola bierze czynny udział w życiu kulturalnym rodzinnego miasta Płocka, np. podczas wystaw w Muzeum Mazowieckim, Płockiej Galerii Sztuki, lokalnych imprezach typu „Dni Historii Płocka” czy Noc Muzeów. 

Młoda tancerka, związana m.in. ze Studiem Tańca Fame, pasją dzieli się z innymi, angażując chętnych do udziału w różnych zajęciach artystycznych. Z tańcem wiąże przyszłość i kierunek przyszłych studiów. Planuje nadal rozwijać się poprzez udział  w warsztatach i projektach prowadzonych przez profesjonalnych tancerzy i choreografów.

- Taniec był zawsze, w zasadzie tańczę od 5. roku życia. Od 10 lat moja przygoda taneczna związana jest ze Studiem Tańca Fame w Płocku. Najpierw trenowałam pod okiem Małgorzaty Kułakowskiej, a od dwóch lat stawiam pierwsze kroki jako instruktor - mówi Ola. - Dzięki tej nagrodzie będę mogła inwestować w swój rozwój taneczny.

Artystka bierze udział w licznych warsztatach i projektach tanecznych w Warszawie pod kierunkiem polskich i zagranicznych instruktorów. Przyszłość wiążę oczywiście z tańcem.

- Nie wyobrażam sobie życia bez tańca. Moim marzeniem jest występować na deskach teatrów muzycznych oraz dzielić się doświadczeniem i pasją z innymi podczas zajęć tanecznych - dodaje zdolna tancerka.

Aleksandra Kaźmierska planuje studia taneczne na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie.

W tym roku "Nagrody Twórcze" przypadły także graficzce Irenie Lawruszko, pochodzącej z Ukrainy. Jest ona autorką wystaw indywidualnych, które odbyły się w Polsce i na Ukrainie. Brała udział w międzynarodowych konkursach i wystawach zbiorowych w kilkunastu krajach, prowadziła warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży.

Laureatem jest też wokalista Filip Rutkowski z Mławy, student Akademii Muzycznej w Poznaniu, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach wokalnych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy