Reklama

Mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy poprowadzi w Płocku lekcję pływania

Opublikowano:
Autor:

Mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy poprowadzi w Płocku lekcję pływania  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gościliśmy już mistrzynię olimpijską, Otylię Jędrzejczak, która udzielała wskazówek uczestnikom lekcji pływania. Za kilka dni podobną lekcję dla chętnych poprowadzi mistrz i dwukrotny wicemistrz świata w pływaniu, wielokrotny mistrz Europy, a przy tym wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, olimpijczyk z Aten (2004), Pekinu (2008), Londynu (2012) oraz Rio de Janeiro (2016). O kim mowa? Oczywiście o Pawle Korzeniowskim.

Gościliśmy już mistrzynię olimpijską, Otylię Jędrzejczak, która udzielała wskazówek uczestnikom lekcji pływania. Za kilka dni podobną lekcję dla chętnych poprowadzi mistrz i dwukrotny wicemistrz świata w pływaniu, wielokrotny mistrz Europy, a przy tym wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, olimpijczyk z Aten (2004), Pekinu (2008), Londynu (2012) oraz Rio de Janeiro (2016). O kim mowa? O Pawle Korzeniowskim.

Nauka pływania pod czujnym okiem mistrza odbędzie się 6 marca na basenie Podolanka. Spotkanie z Mistrza Świata z pływackimi adeptami z jednej strony stanie się świetną okazją do nauki bądź podszkolenia swoich umiejętności, promocji bezpiecznych zachowań w wodzie, poznania podstawowych zasad każdego pływackiego treningu, zaś z drugiej będzie to kolejna odsłona w ramach wspólnego projektu PKN ORLEN i Rejonowego Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeśli ktoś jest fanem sportu, zwłaszcza akurat tej dyscypliny, niech nie przegapi okazji do zapytania Pawła Korzeniowskiego prze zajęciami praktycznymi na basenie, jak należy trenować, aby osiągać jak najlepsze rezultaty. Lista imprez sportowych, w których brał udział Korzeniowski, jest bardzo długa. Warto też podpytać o rywalizację Korzeniowskiego ze swoim rówieśnikiem, Michaelem Phelpsem, amerykańskim pływakiem, mistrzem olimpijskim i wielokrotnym rekordzistą świata. "Bezpłatna lekcja pływania" rozpocznie się w najbliższą środę o godz. 15.30. Wstęp wolny.

Od października 2018 r. trwa III edycja „Bezpłatnych lekcji pływania”, w których uczestniczy 100 kolejnych mieszkańców naszego miasta: dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz płocczan w wieku 40+. Pod opieką instruktorów WOPR adepci uczą się nie tylko pływania, ale także zachowania w wodzie oraz poznają podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Fot. Materiał prasowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE