To jeden z kilku programów wsparcia, które realizuje Mazowsze. Jak przekonują w samorządzie województwa, daje on duże możliwości dla beneficjentów.
- Każda gmina ma różne potrzeby inwestycyjne, czego jesteśmy świadomi - podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Tworząc ten program nie ograniczamy naszego wsparcia do konkretnego typu działań. Samorządy mogą otrzymać wsparcie zarówno na budowę nowych obiektów sportowych czy odświeżyć te już istniejące. Chociażby hale czy boiska.
To już szósta edycja programu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2022 roku zrealizowano w jego ramach niemalże 200 inwestycji.
- W tym roku dojdzie 219 kolejnych. Czekają na nie z niecierpliwością mieszkańcy gmin i miejscowości - przekonuje Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Mazowsza.- Będą to boiska, sale gimnastyczne, skateparki i korty tenisowe. Wszystko po to, by zwiększyć aktywność fizyczną mazowszan.
W ramach programu gminy i powiaty z Mazowsza mogły ubiegać się o pieniądze m.in. na przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych. W 2023 roku wsparcie pozyska aż 219 projektów na łączną kwotę 50 mln zł. Do subregionu płockiego trafi 3,3 mln zł. Za te środki powstanie 13 inwestycji sportowych w powiatach płockim, gostynińskim i sierpeckim. Są to:
- Kompleksowa przebudowa stadionu leśnego w Gąbinie - etap III
- Modernizacja oświetlenia na boisku sportowym w Szczawinie Kościelnym
- Budowa siłowni plenerowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Staroźrebach
- Budowa boisk przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku
- Budowa budynku szatni na boisku sportowym w Radzanowie
- Remont Hali Sportowej przy ZSS w Zawidzu Kościelnym
- Budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Cekanowie
- Przebudowa boiska sportowego przy ZPO w Nowym Mniszewie
- Budowa parku linowego w parku w Rościszewie
- Modernizacja płyty boiska LKS w m. Nowy Duninów
- Budowa boiska wielofunkcyjnego w m. Ligowo, gm. Mochowo
- Remont sali gimnastycznej w Drobinie
- Rozbudowa i przebudowa zaplecza szatniowego przy boisku do piłki nożnej w Lwówku wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu
Czytaj więcej: Fragment Kościuszki zmienił się nie do poznania. Tak wygląda [ZDJĘCIA]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.