Reklama

Reklama

Ponad 7 mln zł dla powiatu płockiego. Podpisano umowy na dofinansowanie ze środków Mazowsza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Ponad 7 mln zł dla powiatu płockiego. Podpisano umowy na dofinansowanie ze środków Mazowsza - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd województwa mazowieckiego dofinansuje kilka inwestycji w powiecie płockim. Wartość wsparcia to przeszło 7,5 mln zł. Podpisano już stosowne umowy.

Reklama

Jak przekonywano podczas konferencji prasowej, to dofinansowanie, które w realny sposób poprawi jakość życia mieszkańcom powiatu. 

 – Instrument wsparcia zadań ważnych to nasz największy program wsparcia – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Dzięki dofinansowaniu lokalne samorządy mogą budować drogi, modernizować szkoły czy inne budynki użyteczności publicznej. W miarę możliwości przekazujemy środki na jak najwięcej inwestycji. Będą one służyć mieszkańcom przez lata – dodał.

Jednym z dofinansowanych zadań będzie przebudowa drogi powiatowej nr 1457W od drogi wojewódzkiej nr 573. Mowa o alteri w miejscowościach Suserz-Rybie-Nowy Kamień. Wsparcie otrzyma też przebudowa drogi powiatowej nr 6909W (Nowy Kamień-Lwówek do drogi wojewódzkiej nr 583).

Jak usłyszeliśmy, projekt przewiduje wyremontowanie dwóch dróg, które obecnie znajdują się w złym stanie technicznym i stanowią realne zagrożenie bezpieczeństwa kierowców.

- Dziękuję za kolejne wsparcie, które trafiłi do powiatu płockiego – mówił w rozmowie z nami Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki. - Współpraca między powiatem a Mazowszem układa się doskonale, czego dowodem są chociażby kolejne kilometry powiatowych dróg, które są remontowane dzięki wsparciu środków wojewódzkich – przekonywał.

Na obu drogach wykonane zostaną roboty ziemne, powstanie nowa nawierzchnia, która dodatkowo zostanie poszerzona. Wzmocnione zostaną także pobocza. Wartość wsparcia to 2,1 mln zł.

Wsparcie samorządu otrzymało też zadanie przebudowy drogi wewnętrznej w miejscowości Karsy (225 tys. zł) i przebudowa drogi gminnej przebiegającej przez Grabie Polskie, Okolusz, Strzemeszno oraz Czermno (1,8 mln zł)..

W płockiej delegaturze urzędu marszałkowskiego podpisano też umowę na dofinansowanie rozbudowy zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie. Będzie to kontynuacja rozbudowy infrastruktury edukacyjno-sportowej na terenie gminy Radzanowo.

- To jedna z tych inwestycji, na którą dofinansowanie starałem się osobiście jeszcze jako wójt Radzanowa – wspominał podczas konferencji Ziemkiewicz. - Cieszę się, że zostanie ona zrealizowana.

Powstaną 4 klimatyzowane sale dydaktyczne, pomieszczenie do wydawania posiłków dla dzieci, pomieszczenia magazynowe, socjalne i kotłownia gazowa. Przedszkole zostanie połączone łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 1 mln zł.

Dofinansowana, kwotą 2,4 mln zł, zostanie też budowa budynku ochrony zdrowia we wsi Łęg Kościelny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy