Reklama

Milionerzy zapłacą podatek. Ile osób w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Milionerzy zapłacą podatek. Ile osób w Płocku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał dwie ważne ustawy: o podwyższeniu renty socjalnej i o szczególnych rozwiązaniach, wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Jednym z nich jest danina solidarnościowa.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał dwie ważne ustawy: o podwyższeniu renty socjalnej i o szczególnych rozwiązaniach, wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Jednym z nich jest danina solidarnościowa.  

Po raz pierwszy podatnik zapłaci ją w 2020 roku, składając zeznanie roczne za 2019 rok. Danina solidarnościowa będzie odprowadzana co roku, a uiszczać ją będą osoby fizyczne, których dochody w roku podatkowym przekroczą 1 mln zł, czyli ok. 87 tys. zł miesięcznie. 

Szacuje się, że w 2019 roku ok. 25 tys. osób zapłaci nowy podatek. Danina solidarnościowa wyniesie 4 proc. od nadwyżki ponad 1 mln zł. Od kilku lat w Płocku i powiecie dochód powyżej miliona złotych deklaruje ponad 100 osób. O czym informowaliśmy już na łamach portalu. 

[ZT]18865[/ZT]

Na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych odprowadzanych będzie także 0,15 proc. podstawy składki dla Funduszu Pracy, jednak sama składka nie ulegnie zmianie. 

Ministerstwo Finansów szacuje, że na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych tylko z tych dwóch źródeł wpłynie rocznie ponad 2 mld zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE