Reklama

Milewski do Struzika: Niektórzy szukają w Płocku stacji kolejowej

Opublikowano:
Autor:

Milewski do Struzika: Niektórzy szukają w Płocku stacji kolejowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają wybory przyszłego marszałka województwa. Adam Struzik, który jest jedynym kandydatem, co chwila odpowiada na kolejne pytania, w tym o Płock.

Trwają wybory przyszłego marszałka województwa. Adam Struzik, który jest jedynym kandydatem, co chwila odpowiada na kolejne pytania, w tym o Płock.

Przypomnijmy, że nowym radnym sejmiku województwa mazowieckiego został Mirosław Milewski, były prezydent Płocka. W poniedziałek rozpoczęło się pierwsze posiedzenie radnych sejmiku w nowej kadencji.

Adam Struzik, jako kandydat ma marszałka województwa, wygłosił już exposé, a tuż po nim posypały się pytania. Jedno z nich zadał właśnie Milewski, który zdobył mandat z list Prawa i Sprawiedliwości:

- Z tego exposé wynika, że jest wspaniale i będzie jednoznaczna kontynuacja. Jeśli tak jest, to można pokusić się o przykłady, że nie jest. W takim razie zapytam jak płocczanin do płocczanina. Obiecał pan swojego czasu linię kolejową z Płocka do Modlina. Niektórzy szukają tej pierwszej stacji, by szybko przejechać do Warszawy. Nie wiem gdzie jest. Może pod Płockiem, może sprytnie schowana, a pan jakoś tak sprytnie ten temat pominął w swojej wypowiedzi. Proszę więc teraz o odpowiedź, gdzie jest ta kolei? Czy będzie w tej kadencji?

Struzik odparł:

- Nikt projektu nie porzucił, pieniądze są zabezpieczone. Państwowa spółka PKP PLK przesuwa budowę odcinka między stacją kolejową a terminalem. Projekt przedstawiono, zrobiono wstępne studium wykonalności. Warto też przypomnieć, że pojawiła się też nowa koncepcja Centralnego Portu Lotniczego, następnie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Pewnie trzeba się będzie zdecydować czy Płock ma być połączony z Warszawą przez CPK czy też linię kolejową do Modlina. Budowa, w przypadku CPK, to koszt ok. miliarda złotych, a te pieniądze trzeba zdobyć. Przystanku nie wskażę. Ale gdybym był złośliwy, to bym wskazał panu te przystanki tramwajowe, które pan budował.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE