Reklama

Miesiąc dłużej na rozliczenie z fiskusem

Opublikowano:
Autor:

Miesiąc dłużej na rozliczenie z fiskusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku do Urzędu Skarbowego w Płocku wpływa ok. 100 tys. PIT-ów od mieszkańców miasta i powiatu ziemskiego. Tym razem ze względu na zagrożenie koronawirusem można się rozliczać miesiąc dłużej niż zwykle.

Co roku do Urzędu Skarbowego w Płocku wpływa ok. 100 tys. PIT-ów od mieszkańców miasta i powiatu ziemskiego. Tym razem ze względu na zagrożenie koronawirusem można się rozliczać miesiąc dłużej niż zwykle.

Już niemal wszyscy rozliczają się z dochodów z poprzedniego roku drogą elektroniczną. Jest jednak niewielka grupa osób, które wciąż z papierowym zeznaniem zgłaszają się do siedziby płockiego urzędu lub wysyłają PIT pocztą. Pierwotny plan zakładał, że wszyscy będą mieli czas na rozliczenie się do 30 kwietnia.

Z powodu pandemii Ministerstwo Finansów wydłużyło termin o miesiąc, do 31 maja br. W tym czasie można składać lub korygować zeznania podatkowe, a także np. dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1 proc. podatku.

W usłudze Twój e-PIT ministerstwo udostępniło już wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38. Jednak jeśli ktoś korzysta z odliczeń, musi samodzielnie nanieść poprawki. Warto pamiętać, że Twój e-PIT nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE