Reklama

Mieli obrażać uczestników Marszu Równości. Sąd wszczął postępowanie

Opublikowano:
Autor:

Mieli obrażać uczestników Marszu Równości. Sąd wszczął postępowanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na zakończenie Marszu Równości na płockiej starówce doszło do przepychanek między przeciwnikami parady a policjantami. Wtedy też nieletni mieli wykrzykiwać wulgarne słowa wobec uczestników. Policjanci poinformowała wówczas o ustaleniu tożsamości młodych ludzi. Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Płocku.

Na zakończenie Marszu Równości na płockiej starówce doszło do przepychanek między przeciwnikami parady a policjantami. Wtedy też nieletni mieli wykrzykiwać wulgarne słowa wobec uczestników. Policjanci poinformowała wówczas o ustaleniu tożsamości młodych ludzi. Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Płocku.

Przypomnijmy, że 13 sierpnia policjanci poinformowali o ustaleniu tożsamości nieletnich, którzy wykrzykiwali wulgarne słowa wobec uczestników I Płockiego Marszu Równości z udziałem wielu przyjezdnych osób wspierających osoby LGBT, w tym także polityków (zjawił się m.in. Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg). Równocześnie przeciwnicy zorganizowali własną manifestację, a także kilka mniejszych na trasie przemarszu. Policja oceniła przebieg marszu jako "spokojny", aresztowano dwie osoby, w tym jedną za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, natomiast drugą do wytrzeźwienia z związku z popełnionymi wykroczeniami porządkowymi. Dwie osoby zostały ukarane mandatami. Do przepychanek i wykrzykiwania wulgarnych słów doszło na zakończenie Marszu Równości w rejonie Starego Rynku.

[ZT]23141[/ZT]

Policjanci zapowiedzieli przekazanie dokumentacji do Sądu Rejonowego w Płocku celem rozpatrzenia przez sąd kwestii demoralizacji nieletnich.

- To Sąd Rodzinny jest władny, by zastosować wobec dzieci, ale i ich rodziców, stosowne środki - powiedziała wówczas mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

[ZT]23164[/ZT]

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w związku z incydentami Sąd Rejonowy wszczął postępowanie celem ustalenia, czy nieletni wykazują przejawy demoralizacji i wyznaczył termin ich wysłuchania. Posiedzenie sądu odbędzie się 18 października.

Także w związku z Marszem Równości - uczestnicy nieśli obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą, był też napis "Tęczochowa", a także obraz Jana Pawła II z na tęczowym tle - postępowanie wszczęła płocka Prokuratura Rejonowa na mocy art. 196 Kodeksu karnego. Zgodnie z tym artykułem za publiczne znieważanie przedmiotów czci religijnej czy miejsc do publicznego wykonywania obrządku religijnego przewiduje się karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. Zawiadomienie do prokuratury złożyła osoba prywatna. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE