Sejm zobowiązał samorządy do szukania oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Od 1 grudnia 2022 roku miasta muszą wykazać, że zużywają o 10 proc. Od 1 stycznia 2023 roku ma to być o 10 proc. mniej, niż w 2022 roku.
Płock nie postawił na drastyczne obniżki. Część oszczędności przyniosło skrócenie otwarcia Cmentarza Komunalnego.
Jak prąd oszczędza jeszcze Płock? Okazało się, że niewielkimi działaniami można uzyskać spore obniżki.
Urząd Miasta podjął poniższe działania w celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej w okresie od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2022 roku:
-
montaż czujników ruchu,
-
zmniejszenie temperatury na ogrzewaczach ciepłej wody użytkowej,
-
gaszenie światła w pomieszczeniach,
-
redukcja oświetlenia wewnątrz budynku,
-
zmniejszenie liczby źródeł światła na korytarzach i wc,
-
uszczelnianie okien,
-
wymiana oświetlenia na energooszczędne - przekazał nam Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta.
- W przypadku natomiast oświetlenia ulicznego nie ma obowiązku ustawowego oszczędzania energii elektrycznej. Staramy się nieco oszczędzić, ale to w związku z rosnącymi cenami energii. Nieco później więc włączamy uliczne latarnie i nieco wcześniej je gasimy. Tylko do godz. 23.00 też włączona pozostaje iluminacja mostu im. Legionów Piłsudskiego. W rezultacie udaje się nam płacic rachunki na poziomie sprzed skoku cen - mówi Woźniak.
Są miasta, w których większość latarni całkowicie gaśnie w nocy, jak np. w Olkuszu, gdzie oświetlenie uliczne gaśnie po 23:00.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.