Reklama

Miała spowodować wypadek, za co groziło jej trafienie do więzienia...

Opublikowano:
Autor:

Miała spowodować wypadek, za co groziło jej trafienie do więzienia... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Próby naciągania płockich seniorów nie są niestety jednostkowymi zdarzeniami. Dziś do kilku seniorów dzwoniła kobieta podająca się za wnuczkę bądź za córkę. Mówiła, że zdarzył się wypadek, który ona spowodowała. A jeśli natychmiast nie dostanie pieniędzy, trafi do więzienia.

Próby naciągania płockich seniorów nie są niestety jednostkowymi zdarzeniami. Dziś do kilku seniorów dzwoniła kobieta podająca się za wnuczkę bądź za córkę. Mówiła, że zdarzył się wypadek, który ona spowodowała. A jeśli natychmiast nie dostanie pieniędzy, trafi do więzienia.

- Oczywiście była to oszustka, a płoccy seniorzy wykazali się dużą ostrożnością i rozwagą - podkreśla sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Nie dali się oszukać. Zweryfikowali podane przez nią informacje, a o próbach poinformowali Policję.

Jeśli dzwoni do nas ktoś, podając się za członka rodziny, znajomego bądź za pracownika różnej instytucji i prosi o pieniądze, zachowajmy rozwagę i ostrożność. Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy czy innych rzeczy wartościowych, należy jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają one trafić. W ten sposób upewnimy się czy to rzeczywiście ona zwracała się do nas z prośbą i nie zostaniemy oszukani. - Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów - dodaje funkcjonariuszka z płockiej komendy. - Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, by kontaktowały się z wami i pytały o radę. A jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy zadzwonić na Policję.

[ZT]22547[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE