Reklama

Mediateka już otwarta. Zobaczcie, jak wygląda w środku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Mediateka już otwarta. Zobaczcie, jak wygląda w środku [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad półtora roku od rozpoczęcia budowy Mediateka, ochrzczona "Emką", otworzyła swoje bramy przed czytelnikami. Na parterze kamienicy przy ul. Kościuszki 3B znajduje się dział zbiorów audiowizualnych, ale w zamyśle ma to być miejsce spotkań. Pewne propozycje są, ale jak zapewniają w Książnicy, czekają na pomysły płocczan.

Ponad półtora roku od rozpoczęcia budowy Mediateka, ochrzczona "Emką", otworzyła swoje bramy przed czytelnikami. Na parterze kamienicy przy ul. Kościuszki 3B znajduje się dział zbiorów audiowizualnych, ale w zamyśle ma to być miejsce spotkań. Pewne propozycje są, ale jak zapewniają w Książnicy, czekają na pomysły płocczan. 

Kilka dni temu lokatorzy 12 mieszkań zlokalizowanych nad mediateką odebrali klucze do swoich czterech kątów, a wówczas prace w Mediatece jeszcze trwały. Dopiero dziś symboliczna brama z komiksów została przedarta, a drzwi tej niezwykłej biblioteki otworzyły się szeroko na płocczan. 

- Pewne marzenia i plany stały się faktem. Za chwilę wejdziemy do wyjątkowe miejsca- mówił tuż przed wejściem prezydent Andrzej Nowakowski. - Z reguły w takiej okoliczności wręcza się klucz, ale ponieważ to Mediateka, więc jest karta. 

Wnętrzne Mediateki podzielono na dwa obszary. Pierwszy to duży hol, gdzie znajdują się zbiory Książnicy - filmy, audiobooki czy komiksy, bo w zamyśle "Emka" ma być domem komiksu. Zbiorów jest łącznie 24 696, a samych komiksów jest prawie 1300. 

[ZT]25721[/ZT]

Jest tu także duży stół i kilka stanowisk komputerowych. Drugą częścią jest duża sala konferencyjna, którą można podzielić na dwie osobne. Tu zapewne przeniosą się wszelkie spotkania organizowane przez Książnicę. 

- Wszystkie filmy będą udostępniane bezpłatnie. Znosimy abonament, który obowiązywał jeszcze po drugiej stronie ulicy - poinformowała Joanna Banasiak, dyrektorka Książnicy. - Bardzo chcemy, żeby Mediateka była miejscem spotkań. Można tu po prostu posiedzieć, pobyć, poczytać książkę czy obejrzeć film. Niech każdy się tutaj dobrze czuje. Można np. do nas zadzwonić i umówić się na spotkanie brydżowe.

Przewidziane są warsztaty malarskie, fotograficzne, a w soboty nawet kino familijne. Pomysłów jest mnóstwo, ale jak mówiła Banasiak, biblioteka jest otwarta na inicjatywy płocczan.  

Mediateka wraz 12 "mieszkaniami na start" kosztowała 8,6 mln złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE