Reklama

Masz jeszcze szansę zostać superbohaterem

Opublikowano:
Autor:

Masz jeszcze szansę zostać superbohaterem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz dotrzeć tam, gdzie inni boją się wejść? Zostań SuperW czyli wolontariuszem Szlachetnej Paczki w rejonie Płocka lub Małej Wsi.

Chcesz dotrzeć tam, gdzie inni boją się wejść? Zostań SuperW czyli wolontariuszem Szlachetnej Paczki w rejonie Płocka lub Małej Wsi.

W 2012 roku wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do ponad 13,2 tysiąca żyjących w niedostatku rodzin, które mogły otrzymać konkretną, mądrą pomoc. Łączna liczna ludzi zaangażowanych w realizację projektu sięgnęła 300 tysięcy osób.

– Liczba rodzin, do których w tym roku dotrzemy pomocą zależy od tego, ilu wolontariuszy zostanie rekrutowanych – mówi Joanna, lider Szlachetnej Paczki z Małej Wsi. – Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października na www.superw.pl. Zapraszamy!

W ubiegłym roku na terenie Płocka działało 44 wolontariuszy. Odwiedzili oni ponad 120 rodzin, informując każdą z nich, że spotkanie takie nie jest jeszcze gwarancją włączenia do projektu. Ostatecznie Paczkę otrzymało 67 rodzin z naszego miasta.

Aby w grudniu 2013 roku dotrzeć do kolejnych rodzin w Płocku i Małej Wsi, które najbardziej potrzebują pomocy, Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy czyli SuperW. To właśnie oni docierają do prawdziwej biedy, wchodząc tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść.

Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie, odpowiedzialne, które chciałyby realnie zmieniać swoje otoczenie, czerpiąc radość z bezinteresownego pomagania. Niezwykle ważna dla kandydatów na wolontariuszy jest również umiejętność nawiązywania kontaktu z drugim człowiekiem.

Wolontariusz spotyka się z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej, wybierając spośród nich te, dla których pomoc materialna może okazać się realną szansą na poprawę sytuacji. Współpracuje z darczyńcami, którzy przygotowują paczki oraz z innymi wolontariuszami obsługującymi ten sam region. Wspólnie z nimi poszukuje kolejnych darczyńców, organizuje magazyn i transport paczek.

SuperW przechodzą specjalne przeszkolenie, dzięki któremu mogą właściwie przygotować się do swej niezwykle ważnej roli. Stają się pomostem między ludźmi, którzy potrzebują pomocy a tymi, którzy mogą jej udzielić.

Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projektem, łączącym osoby potrzebujące, wolontariuszy oraz darczyńców, którzy przygotowują paczki. – Obcy sobie ludzie piją razem herbatę i rozmawiają jak przyjaciele – opowiada Magdalena, lider rejonu Centrum Szlachetnej Paczki w Płocku. – Ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą, czują się ważni i wyjątkowi. C co najważniejsze, zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Zobaczcie, co pisaliśmy o tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki:
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE