Reklama

Maria Peszek wystąpi w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Maria Peszek wystąpi w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czerwie, Klinika Lalek oraz Maria Peszek to kolejni artyści ujawnieni przez organizatorów festiwalu Rynek Sztuki.

Czerwie, Klinika Lalek oraz Maria Peszek to kolejni artyści ujawnieni przez organizatorów festiwalu Rynek Sztuki.

Jest niepokorna, uwielbia prowokacyjne teksty, a jej występy nigdy nie pozostawiają widzów obojętnymi. Taka właśnie jest Maria Peszek, której wydany w październiku 2012 album „Jezus Maria Peszek” wzbudził gigantyczne zainteresowanie słuchaczy i mediów. Płyta błyskawicznie zyskała status platynowej. Wcześniej podobnie stało się z albumami „Miastomania” w 2005 roku (multimedialny spektakl oraz płyta wydana we współpracy z Wojciechem Waglewskim) i z „Marią Awarią” z 2008 roku.

Maria Peszek ponad 200 razy koncertowała w Polsce i za granicą. Występowała w kraju i poza granicami. Ma na swoim koncie udział w największych krajowych festiwalach. Artystka pojawi się w Płocku 31 sierpnia.

Muzyczną część Rynku Sztuki wesprą Czerwie, formacja doskonale łącząca industrialne brzmienia, rytmikę charakterystyczną dla Ameryki Łacińskiej oraz przygrywki ludowe. Wszystko to wsparte jest bezpretensjonalnymi tekstami. Kapela działa już od 13 lat. Dziewięć lat temu Czerwie nagrały debiutancki album „Padlina”, rok temu na rynku ukazał się „Melanż”. Formacja podczas Rynku Sztuki zagra na żywo, gdy prezentowany będzie obraz „Nosferatu: Symfonia Grozy”. Kultowy film grozy Friedricha Wilhelma Murnaua z 1922 roku uchodzi za jeden z najwybitniejszych horrorów w historii kinematografii.

Klinika Lalek funkcjonująca w Poznaniu od 1988 roku uzupełni teatralny skład Rynku Sztuki. Artyści tej formacji działają jako wędrowna grupa, która w swoich plenerowych spektaklach wykorzystuje gigantyczne lale i jeżdżące machiny. A wszystko w rytm muzyki granej na żywo. Klinika Lalek znana jest nie tylko w Polsce, ale również w Finlandii, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Niemczech i Austrii. Poznańscy artyści na Rynku Sztuki zaprezentują spektakl „Kilku Ekscentryków i Słoooń”.

Rynek Sztuki, którego jednym z patronów medialnych jest Portal Płock, to festiwal, podczas którego prezentowane są wydarzenia muzyczne, teatralne oraz filmowe. Nie tylko angażują publiczność, ale przede wszystkim w interesujący sposób wykorzystujące miejską przestrzeń. W tym roku w Płocku wystąpią Divadlo Kvelb, i Lao Che. Podczas prezentacji filmu „Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta” zagra na żywo jazzowe trio Horny Trees.

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE