Reklama

Marek Jakubiak łączy siły z KORWiNem i Narodowcami

Opublikowano:
Autor:

Marek Jakubiak łączy siły z KORWiNem i Narodowcami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W listopadzie 2018 roku Marek Jakubiak opuścił szeregi ruchu KUKIZ'15 i założył Federację dla Rzeczypospolitej. Na środowej konferencji prasowej w sejmie poinformował o porozumieniu m.in. z partią KORWiN i środowiskami narodowymi.

W listopadzie 2018 roku Marek Jakubiak opuścił szeregi ruchu KUKIZ'15 i założył Federację dla Rzeczypospolitej. Na środowej konferencji prasowej w sejmie poinformował o porozumieniu m.in. z partią KORWiN i środowiskami narodowymi. 

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, a Komitet Wyborczy Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy rośnie w siłę. W środę poinformowali, że do ruchu dołączyło dwóch posłów: Marek Jakubiak, wybrany w okręgu płocko-ciechanowskim, oraz Artur Zawisza. 

- Konfederacja zaprasza wszystkich - zapewniał Piotr "Liroy" Marzec. - Wszystkich, którzy są od centrum w prawo stronę. Możemy współpracować jak jedna rodzina. Dzisiejszy dzień jest dowodem na to, jak potrafimy się dogadywać, mimo różnic i spięć. 

- Przystąpiliśmy do projektu o nazwie Konfederacja. Konfederacja dla Rzeczypospolitej to projekt, którego głównym celem jest wolna, niezależna i bogata Polska. To cel, do którego wszyscy mądrze myślący Polacy powinni przystąpić - mówił krótko Jakubiak. 

Jak dodał Artur Zawisza, Konfederacja celuje w podium w majowych wyborach. Jak mówił w programie "Kwadrans Polityczny" w TVP1 Marek Jakubiak, w wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje z ostatniego miejsca w Warszawie lub Poznaniu jako "działanie wspierające".

- Walczymy o wprowadzenie przynajmniej czterech posłów do Europarlamentów - mówił na antenie TVP 1 Jakubiak. - Jeśli uzyskam mandat, to będę go miał, ale moim celem są jesienne wybory parlamentarne. 

Czy jest możliwe porozumienie z Pawłem Kuzkizem? - Cały czas mamy otwartą bramę dla Pawła - odpowiedział Piotr Marzec.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE