Marcel i Tomas bezlitośni dla rywali. Wisła ograła Piotrkowianina [ZDJĘCIA]

Wiadomości W piątym meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock gładko pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 37:21 (21:9). Krystian Sroczyk i Tomas Piroch zdobyli po 9 bramek.

W niedzielnym spotkaniu w Orlen Arenie gospodarze, mający na koncie komplet 4 zwycięstw, zagrali bez Michała Daszka, w bramce od początku wyszedł Marcel Jastrzębski.

W 3. minucie wynik po kontrze otworzył Marcel Sroczyk, po chwili na 2:0 podwyższył Gonzalo Perez. Goście, zajmujący 10 miejsce w tabeli (1 zwycięstwo) tracili piłkę w sposób katastrofalny i po kolejnej kontrze Przemysław Krajewski umieścił piłkę w siatce rywali. Po 6 minutach było już 5:0 i poddenerwowany Bartosz Jurecki, prowadzący Piotrkowianina, poprosił o czas.

PGNiG Superliga. Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Ofensywną niemoc goście mogli przerwać z rzutu karnego, ale obronił Jastrzębski. Udało się to po 8 minutach i tablica wskazywała 5:1, a w 14, gdy trafił Tin Lucin - 10:4. Bardzo skuteczny był Sroczyk, który po kwadransie podwyższył na 12:5, zdobywając już szóstą bramkę w tym pojedynku!

Piotrkowianin nie miał argumentów, by przynajmniej nawiązać wyrównaną walkę. Nafciarze też popełniali błędy, ale nie przeszkodziło to w prowadzeniu różnicą 10 bramek już w 24. minucie, gdy za sprawą Japończyka Kosuke Yasuhiry było 17:7.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze "złapali" dwie kary dwuminutowe, a do szatni zespoły zeszły przy stanie 21:9 dla Wisły.

W drugiej części gry przy prowadzeniu Wisły 25:10 trener Jurecki znów poprosił o czas. Gra się wyrównała, gospodarze byli zadowoleni z wysokiego prowadzenia. Jednocześnie sędziowie zaczęli ochoczo dzielić zespoły karami dwuminutowymi.

Do bardzo skutecznego Sroczyka dołączył Tomas Piroch, ale ambitni goście nie pozwalali na bardzo wyraźne zwiększenie różnicy bramkowej, w 50. minucie Wisła prowadziła 32:19.

Ostatecznie Nafciarze wygrali w swojej hali 37:21. Sroczyk trafił aż 9 na 10 rzutów, a Piroch - 9/14. Wysoką skuteczność w bramce zanotował Jastrzębski (47 proc,).

ORLEN Wisła Płock - Piotrkowianin wiadomości Piotrków Trybunalski 37:21 (21:9)

Bramki dla Wisły: Sroczyk 9, Piroch 9, Lucin 5, Komarzewski 4, Krajewski 3, Perez 3, Yasuhira 1, Serdio 1, Kosorotow 1, Mihic 1.