Reklama

"Małżonkowie i dzieci są fundamentem życia" [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

"Małżonkowie i dzieci są fundamentem życia" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wierni przeszli ulicami Płocka, by zamanifestować przywiązanie do tradycji, największych wartości życia: małżeństwa i rodziny.

Wierni przeszli ulicami Płocka, by zamanifestować przywiązanie do tradycji, największych wartości życia: małżeństwa i rodziny.

W tym roku VII Marsz dla Życia i Rodziny został połączony z XIII Pielgrzymką do relikwii św. Joanny Beretty Molli w Płocku-Imielnicy.

W niedzielnym wydarzeniu wziął udział wiceprezydent Roman Siemiątkowski, który wyraził swoje i prezydenta Andrzeja Nowakowskiego poparcie dla obrony życia i wartości fundamentalnych. Biskup Mirosław Milewski podkreślił, że marszem tym wierni zamanifestują oddanie dla najważniejszych wartości życia, małżeństwa i rodziny, następnie wraz ze zgromadzonymi zmówił modlitwę. 

Wierni przeszli od parafii pw. św. Wojciecha w Płocku, os. Podolszyce Południowe, by zakończyć w parafii pw. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy.

Uczestnicy pielgrzymki modlili się przede wszystkim za rodziny, które są w ciężkiej sytuacji, którym wiedzie się źle. Prosili Jana Pawła II i Joannę Beretty o wstawiennictwo, "by każda rodzina była Bogiem silna i by Płock usłyszał te prośby". Następnie w kościele w Imielnicy został odmówiony różaniec i msza św., którą poprowadził biskup Mirosław Milewski.

Na koniec zgromadzeni wzięli udział  w Festynie Rodzinnym, na którym przewidziany został występ zespołu Pieśni i Tańca „Kocierzewiacy”, spotkanie z Joanną i Norbertem Dawidczykami, autorami książki „Torcik małżeński”, rozstrzygnięcie konkursu genealogicznego, pokaz uczniów Płockiego Uniwersytetu Ludowego, park rozrywki dla dzieci i poczęstunek. O godz. 15.00, na zakończenie marszu, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE