Reklama

Mali detektywi udaremnili sprzedaż cennego artefaktu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Mali detektywi udaremnili sprzedaż cennego artefaktu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko zaczęło się niewinnie, od pokazu slajdów w Sali Kolumnowej w Książnicy Płockiej, który prowadził Krzysztof Petek. Zabrał dzieciaki na wycieczkę w najróżniejsze miejsca na kuli ziemskiej, pokazując rozmaite zdjęcia z zamku legendarnego Drakuli w Rumunii, chwilę później przenosząc się w swojej opowieści do Brazylii i dorzecza Amazonii, na Syberię, w okolice Czarnobyla i do opuszczonego miasta Prypeć.

Wszystko zaczęło się niewinnie, od pokazu slajdów w Sali Kolumnowej w Książnicy Płockiej, który prowadził Krzysztof Petek. Zabrał dzieciaki na wycieczkę w najróżniejsze miejsca na kuli ziemskiej, pokazując rozmaite zdjęcia z zamku legendarnego Drakuli w Rumunii, chwilę później przenosząc się w swojej opowieści do Brazylii i dorzecza Amazonii, na Syberię, w okolice Czarnobyla i do opuszczonego miasta Prypeć.

Z sali wszyscy przenieśli się do ogródka, gdzie odbył się pokaz samoobrony. Młodzi uczestnicy szybko podłapali kolejność wykonywanych ruchów i chętnie ćwiczyli je w parach pod czujnym okiem instruktora. Dodatkowo okazało się, że jedno z dzieci obchodzi imieniny. Zostały złożone życzenia, a dla wszystkich były cukierki. Atmosfera była miła, ale czas na rozwiązanie zagadki i prawdziwą zabawę!

Uczestników podzielono na cztery grupy. Cel gry? Znalezienie wskazówek, bo tylko dzięki rozwiązanym zagadkom można dotrzeć do paserów,  którzy chcieli sprzedać pierścień chińskiego cesarza Yongli. Jak wyjaśniono, pierścień przekazano polskiemu jezuicie Michałowi Boymowi wraz z listem do papieża Innocentego X. Pierścień miał trafić do muzeum, lecz w trakcie transportu zniknął. Zebrane informacje wskazują, że pierścień od kilku dni znajduje się w Płocku i tu ma zostać sprzedany. Wywiad donosił, że pierścienia pilnuje Józef. Z chwilą wręczenia kopert z pierwszymi wskazówkami dowódcom poszczególnych grup rozpoczął się wyścig z czasem. Do rozwiązania były zagadki umysłowe, kalambury, należało także chodzić z zawiązanymi oczami, kierując się głosem dowódcy grupy. Zagadki można było pominąć pod warunkiem wykonania dodatkowego zadania, którym okazało się np... robienie pompek.

Zwyciężyła grupa czerwona. Odnaleźli pierścień w podziemiach Książnicy, czyli w magazynie w piwnicy. Tym samym mali detektywi uniemożliwili sprzedaż artefaktu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE