Reklama

Małachowianka z nową biblioteką. Już nie w wieży

Opublikowano:
Autor:

Małachowianka z nową biblioteką. Już nie w wieży  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Absolwenci najstarszej w Polsce szkoły mogą być nieco zdziwieni. Biblioteka w Małachowiance została przeniesiona w wieży na parter, a dziś oficjalnie ukończył się remont nowej siedziby na parterze. Koszt inwestycji to 300 tys. złotych.

Absolwenci najstarszej w Polsce szkoły mogą być nieco zdziwieni. Biblioteka w Małachowiance została przeniesiona w wieży na parter, a dziś oficjalnie ukończył się remont nowej siedziby na parterze. Koszt inwestycji to 300 tys. złotych. 

50 tysięcy książek znajdujących się w zbiorach Małachowiance wreszcie ma swoje miejsce. Nowa biblioteka mieści się na parterze, tuż za popularnym "awkarium". Koszt remontu pomieszczeń to ponad 300 tys. złotych. 

- W 2018 r. było w sumie 20 inwestycji poprawiających bazę oświatową na kwotę ok. 20 mln złotych - mówił wiceprezydent Jacek Terebus. -  Rokrocznie w budżecie znajdują się zadania remontowe. W tym roku w budżecie było na to ok. 2 mln złotych, w tym biblioteka Małachowianki. 

Pomieszczenia zostały gruntownie wyremontowane. Wymieniono posadzkę, instalację elektryczną, kupiono nowe regały, w tym przesuwne, więc wszystkie książki się zmieszczą. 

- Bez biblioteki szkoła istnieć nie może - powiedziała Katarzyna Góralska, dyrektorka szkoły. - Takie miejsce w szkole musi być. Już Cyceron mówił, że "pokój bez książek jest jak ciało bez ducha". 

Starsi absolwenci szkoły mogą się teraz nieco zdziwić. Stara biblioteka mieściła się z zabytkowej wieży, a teraz znajdują się tam pracownie fizyczne z wyjściem do obserwatorium.  

Suwane regały w bibliotece, fot. Szymon Łabiński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE