Reklama

Macie propozycje do Budżetu Obywatelskiego? Trwają konsultacje

Opublikowano:
Autor:

Macie propozycje do Budżetu Obywatelskiego? Trwają konsultacje  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budżet Obywatelski na dobre zadomowił się w Płocku i Ratusz przygotowuje się już do ogłoszenia kolejnej, ósmej już edycji. Jest już projekt uchwały w tej sprawie, a teraz zaczną się konsultacje społeczne.

Budżet Obywatelski na dobre zadomowił się w Płocku i Ratusz przygotowuje się już do ogłoszenia kolejnej, ósmej już edycji. Jest już projekt uchwały w tej sprawie, a teraz zaczną się konsultacje społeczne. 

Jesienią płocczanie po raz kolejny będą mogli głosować na wybrane projekty, które zostaną podzielone na ogólnomiejskie i osiedlowe. To jednak pierwsza edycja w oparciu o nową Ustawę z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Określa one wymagania, jakie musi spełniać Budżet Obywatelski, m.in. kwotę przeznaczaną na projekty (minimum 0,5 proc. wydatków gminy) czy kryteria, jakie muszą spełnić projekty. 

Jest już gotowy projekt uchwały, a teraz urzędnicy przeprowadzą konsultacje społeczne. Mieszkańcy do 10 kwietnia mogą zgłaszać swoje uwagi drogą mailową na adres [email protected] lub telefonicznie pod nr 24 367 17 32. 

[ZT]21861[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE