Reklama

Lodołamacze w pogotowiu. Zaraz wyruszają

Opublikowano:
Autor:

Lodołamacze w pogotowiu. Zaraz wyruszają - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Temperatury na plusie powodują podnoszenie się stanu wody w rzekach, dlatego od południa 12 lutego Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wprowadził pogotowie dla wszystkich lodołamaczy stacjonujących we Włocławku.

Temperatury na plusie powodują podnoszenie się stanu wody w rzekach, dlatego od południa 12 lutego Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wprowadził pogotowie dla wszystkich lodołamaczy stacjonujących we Włocławku. Lodołamacze zaczną kruszyć lód już dziś.

Jak zapowiada RZGW,  w związku z utrzymującą się dodatnią temperaturą, wzrostem stanu wód w rzekach i rozpadem pokrywy lodowej na Wiśle w rejonie Warszawy od godziny 12:00  12 lutego zostaje wprowadzony stan pogotowia dla wszystkich lodołamaczy stacjonujących w porcie przy stopniu wodnym we Włocławku.

- Jutro, w czwartek, lodołamacze mają kruszyć lód na trasie Włocławek – Płock w celu wykonania rynny dla przepływu wód i lodu z górnego biegu Wisły - zapowiada biuro prasowe Ratusza.

Cały czas na Wiśle jest grupa pokrywa lodowa. Dziś rano  wodowskazy w Kępie Polskiej  pokazały 425 cm, to pięć powyżej stanu ostrzegawczego (stan ostrzegawczy - 420 cm, alarmowy - 450 cm), natomiast w Wyszogrodzie poziom rzeki utrzymuje się 11 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

Fot. RZGW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE