Reklama

List od czytelnika: Festiwale niech się odbywają jak najdłużej

Opublikowano:
Autor:

List od czytelnika: Festiwale niech się odbywają jak najdłużej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymaliśmy list w sprawie dyskusji, która bardzo wywiązuje się przy okazji tematów związanych z płockimi festiwalami. - Na kulturze, jeżeli jest to możliwe, można i należy zarabiać, ale wydarzenia kulturalne służą innym celom, niekoniecznie zarobkowym.

Otrzymaliśmy list w sprawie dyskusji, która bardzo wywiązuje się przy okazji tematów związanych z płockimi festiwalami. - Na kulturze, jeżeli jest to możliwe, można i należy zarabiać, ale wydarzenia kulturalne służą innym celom, niekoniecznie zarobkowym.

Nasz czytelnik postanowił odnieść się w liście do tematu imprez organizowanych latem w Płocku dotowanych także przez Ratusz.

[ZT]14461[/ZT]

Treść listu:

Szanowna Redakcjo!

Chciałbym w kilku zdaniach odnieść się do tematu płockich festiwali, który często przewija się na łamach Portalu Płock. Na Państwa portalu piszą komentatorzy, którym festiwale się nie podobają. Wszyscy Ci komentatorzy mają takie prawo, nie muszą ich lubić, nie muszą się one im podobać, nie muszą w nich uczestniczyć. Niech tylko nie piszą ciągle tego samego, że festiwale są w Płocku niepotrzebne, bo jest to nudne i prowadzi do niezdrowej polemiki.

Uważam, że festiwale są potrzebne, że dzięki nim o Płocku słychać w całym kraju. Jest to bardzo dobra forma promocji miasta. Często pojawiają się komentarze, że miasto dokłada duże sumy do festiwali. Może i tak, ale jestem koneserem kultury i sztuki i nie od dziś wiadomo, że taka dziedzina życia publicznego, jak szeroko rozumiana kultura, jest dziedziną niedochodową. Powiem więcej. Na kulturze, jeżeli jest to możliwe, można i należy zarabiać, ale wydarzenia kulturalne służą innym celom, niekoniecznie zarobkowym. Mają propagować i zachęcać mieszkańców do uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta, pójścia do teatru, kina, czy opery. Jeszcze nikt, (a jeżeli już, to nieliczne jednostki) na kulturze nie zarobił, bo nie temu ma to służyć. Podobnie jest ze szpitalami czy przychodniami zdrowia, których głównym celem jest wyleczyć pacjenta, a nie na nich zarabiać.

Oczywiście są jednostki, które na płockich festiwalach zarabiają, czyli hotele, sklepy, restauracje, taksówkarze i to też jest ważne, ponieważ przyczynia się do rozwoju gospodarczego naszego miasta. Ci ludzie zarabiając na festiwalach, te pieniądze gdzieś muszą wydać, zapłacić podatki, pieniądz jest w obrocie i przecież o to chodzi.

Uważam, że festiwale powinny odbywać się w Płocku najdłużej jak to możliwe, ponieważ przynoszą wymierne korzyści miastu, mieszkańcom i lokalnym biznesmenom.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE