Reklama

Letnie linie autobusowe. Dokąd dojadą?

Opublikowano:
Autor:

Letnie linie autobusowe. Dokąd dojadą?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Temperatura coraz wyższa, sprzyjająca planom wycieczki nad wodę. Dobra wiadomość jest taka, że będzie taniej. W tym roku do Grabiny dojedziemy linią nr 43, do Soczewki kursuje linia nr 8. Autobusem nie dotrzemy jednak nad zalew Sobótka. Chętnym zostają schody lub droga okrężna przez ul. Mostową i Rybaki.

Temperatura coraz wyższa, sprzyjająca planom wycieczki nad wodę. Dobra wiadomość jest taka, że będzie taniej. W tym roku do Grabiny dojedziemy linią nr 43, do Soczewki kursuje linia nr 8. Autobusem nie dotrzemy jednak nad zalew Sobótka. Chętnym zostają schody lub droga okrężna przez ul. Mostową i Rybaki.

W tym roku Komunikacja Miejska zrezygnowała z autobusu nr 44, który dowoził pasażerów nad zalew Sobótka. Za to od najbliższej soboty, 25 czerwca zostanie uruchomiona linia sezonowa nr 43 do Grabiny i będzie kursowała codziennie do 31 sierpnia.

Uwaga! Przypominamy, że w tym roku zmienione są zasady w podróżowaniu autobusami. Obecnie, jeśli wsiadamy w Płocku na odcinku między dworcem kolejowym a przystankiem Kutnowska, obowiązują bilety ważne w strefie taryfowej A, ale już przy dojeździe do Grabiny, zaczyna nas obowiązywać taryfa dla strefy B. Jednakże... Od 1 lipca zaczynamy korzystać z biletów jednoprzejazdowych przesiadkowych, co oznacza, że jeśli najpierw wsiądziemy do linii kursującej w strefie A i przesiądziemy się do autobusu nr 43, wystarczy tylko jeden bilet, który będzie ważny przez 60 minut od momentu skasowania (lub zakupu w biletomacie) w pierwszym autobusie. Należy wcześniej zaopatrzyć się w bilet dla strefy B w cenie 4 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy).

Do 30 czerwca, a więc do momentu wprowadzenia do obiegu nowych biletów wraz z nowymi zasadami poruszania się po mieście i po okolicznych gminach, za bilet jednorazowy zapłacimy 6 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy). W przypadku przesiadki do autobusu nr 43 z pojazdu kursującego na innej linii, lepiej skorzystać z biletów 90-minutowych na strefę B w cenie 7.40 zł (ulgowy za 3.70 zł), które uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi autobusami bez względu na linię w strefach A i B przez 90 minut od chwili skasowania w pierwszym pojeździe. Bilety czasowe nabędziemy w automatach biletowych lub w punktach sprzedaży biletów.

Autobusy linii 43 kursować będą na trasie: Dworzec kolejowy – Dworcowa – Al. Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – al. Kilińskiego – Mostowa – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kolejowa – Kutnowska (wjazd na przystanek przy szkole) – Grabina – Kutnowska (wjazd na przystanek przy szkole) – Kolejowa – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Mostowa – al. Kilińskiego – Sienkiewicza – Bielska – Al. Jachowicza – Dworcowa – Dworzec kolejowy

Rozkład jazdy linii 43 już zamieszczono na stronie internetowej spółki. W dni powszednie wprowadzono cztery kursy, w soboty osiem kursów, podobnie w niedziele.

Do Soczewki

Jeśli wybieramy się do Soczewki, miejmy na uwadze, że autobusy linii nr 8 jeżdżą tylko w dni powszednie. Komunikacja Miejska uprzedza, że w okresie wakacyjnym zostaną zawieszone wybrane kursy tej linii (oznaczone literą „s”).

Od poniedziałku 27 czerwca do środy 31 sierpnia autobusy linii 8 odjeżdżać będą:

– w kierunku Soczewki o godz. (z przystanku Jachowicza na ul. Bielskiej naprzeciwko Nadleśnictwa), (z Dworca kolejowego) i (z Dworca kolejowego)

– z Soczewki do Płocka o godz. , i .

Soczewka leży w strefie taryfowej B, a więc obowiązują te same zasady taryfowe, jak w przypadku przejazdów do Grabiny.

Fot. KM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE