Reklama

Lekkie tablety zastąpiły ciężkie podręczniki. Druga edycja akcji

Opublikowano:
Autor:

Lekkie tablety zastąpiły ciężkie podręczniki. Druga edycja akcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plecaki młodych Polaków potrafią być ciężkie, niektóre ważą nawet blisko 10 kilogramów. O problemie dużo się mówi, ale od tego kręgosłupy dzieci zdrowsze nie będą. Jest jednak rozwiązanie.

Plecaki młodych Polaków potrafią być ciężkie, niektóre ważą nawet blisko 10 kilogramów. O problemie dużo się mówi, ale od tego kręgosłupy dzieci zdrowsze nie będą. Jest jednak rozwiązanie. 

A gdyby tak kilka podręczników zamknąć w tablecie? To właśnie program "Lekki plecak", który doczekał się drugiej edycji. W pierwszej, w 2016 roku urządzenia dostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23.

[ZT]12167[/ZT]

W drugiej edycji podstawówka na Podolszycach dostała kolejne 120 sztuk, ale 42 tablety otrzymali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15. Tablety ufundowane zostały przez Urząd Miasta Płocka i PKN Orlen.

- Z jednej strony dbamy o zdrowie najmłodszych płocczan, ale z drugiej strony uatrakcyjniamy też proces nauczania - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Nowoczesne technologie pozwalają na dużo ciekawsze prowadzenie zajęć. 

Z kontynuacji akcji "Lekki Plecak" cieszyła się Wioletta Kulpa, delegatka ds. społeczności lokalnej w PKN Orlen. 

- Każdy z nas wie, jak ciężkie są plecaki. Dzieci są przeciążone - mówiła Kulpa. - Takie rozwiązanie pozytywnie wpłynie na kręgosłupy młodych płocczan. Do tej pory Szkoła Podstawowa nr 23 była jedyną placówką. W drugiej zaproponowaliśmy urzędowi miasta rozszerzenie na inną placówkę, wskazano nam Szkołę Podstawową nr 15. To nie jest duża szkoła, ale chodzi o świadomość równych szans wśród dzieci. 

Program zakupu tabletów dla kolejnych płockich szkół z pewnością będzie kontynuowany.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE