Reklama

Lao Che ogłasza pożegnalną trasę. Bez Płocka. Fan: Płock żąda dostępu do koncertu

Opublikowano:
Autor:

Lao Che ogłasza pożegnalną trasę. Bez Płocka. Fan: Płock żąda dostępu do koncertu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół, który związany jest z naszym miastem od początku, miałby zawiesić działalność i wyjechać na trasę koncertową, pomijając Płock? Dla fanów kapeli wprost nie do uwierzenia.

Zespół, który związany jest z naszym miastem od początku, miałby zawiesić działalność i wyjechać na trasę koncertową, pomijając Płock? Dla fanów kapeli Lao Che wprost nie do uwierzenia.

Logo miasta pojawiało się na okładkach płyt, a wiele osób podśpiewuje sobie "Płock żąda dostępu do morza". Na "Wojenkę" fani czekają na wielu koncertach grupy. Kiedy media internetowe obiegła wiadomość o tym, że muzycy zamierzają zrobić sobie przerwę we wspólnym graniu i "dobiegła końca kapitalna przygoda", zawieszając działalność, jednocześnie udając się wcześniej na trasę koncertową "No to Che!", pierwszy odruch fana to szukanie nazwy swojego miasta. A tym bardziej miasta, w którym zaczęła się historia zespołu. Brak Płocka na opublikowanej liście z koncertami był co najmniej zaskakujący. Pod linkiem do naszego artykułu, w którym cytujemy oświadczenie opublikowane na profilu zespołu na Facebooku, jeden z komentarzy zamieścił Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

- Proponujemy jeszcze wstrzymać się z inwazją na inne miasta.

[ZT]24018[/ZT]

Wcześniej już sami fani komentowali "jak to możliwe, że na trasie pożegnalnej zespołu z Płocka jest np. Włocławek, a nasze miasto nie", "Płock żąda dostępu do... koncertu!", "podwójnie smutno". Było i o rozczarowaniu, że Płock "nie potrafi należycie pożegnać jednego z najlepszych polskich zespołów". Jakkolwiek by nie oceniać dorobku Lao Che, to warto podkreślić jedno: myśląc o Płocku przez pryzmat kultury, zespołów kojarzonych z miastem pojawia się m.in. Lao Che. Trzeba przyznać, że dzięki kolejnym albumom ugruntowali sobie dobrą pozycję na polskim rynku muzycznym. Świadczą o tym liczne nagrody.

Dyrektor POKiS-u, Radosław Malinowski przyznaje, że nie jest zaskoczony dzisiejszą informacją ze strony grupy. Twierdzi, że opublikowana lista to część trasy pożegnalnej, a płoccy fani będą mieli okazję jeszcze raz posłuchać piosenek Lao Che:

- Są prowadzone rozmowy o zorganizowaniu jednego bądź dwóch koncertów w przyszłym roku w Płocku - mówi nam dyrektor. - Wszystko zależy od ustaleń z zespołem.

Czy będzie to koncert bądź koncerty w plenerze? Raczej nie, skłaniają się bardziej ku formie biletowanej w sali, także jako osobne wydarzenie, nietowarzyszące jakiemuś festiwalowi. Informacja o szczegółach ma się pojawić niebawem, jak tylko wszystko dopną na przysłowiowy ostatni guzik. Dodajmy, że jak zapowiada zespół, podczas trasy pożegnalnej sięgną po "odświeżone stare kawałki" z ich repertuaru. Nie zabraknie także tych piosenek, za które zespół docenili fani. Tym ostatnim zostaje wiara w to, że jak pokazuje historia związana z muzyką, wiele kapel zawieszało działalność, aby po pewnym czasie powrócić na scenę i do studia nagrań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE