Reklama

Kwaśne łzy i chemiczne jajo. A do wygrania kamera

Opublikowano:
Autor:

Kwaśne łzy i chemiczne jajo. A do wygrania kamera - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz zostać pogromcą „koronanudy”? Weź udział w konkursie i wypromuj nowe gwiazdy ekranu: „chemiczne jajo”, „gwiazdorską bryłę” i „kwaśne łzy”. Autor najciekawszego i najbardziej kreatywnego filmu otrzyma nagrodę – kamerę GoPro.

Chcesz zostać pogromcą „koronanudy”? Weź udział w konkursie i wypromuj nowe gwiazdy ekranu: „chemiczne jajo”, „gwiazdorską bryłę” i „kwaśne łzy”. Autor najciekawszego i najbardziej kreatywnego filmu otrzyma nagrodę – kamerę GoPro. 

Do zabawy zapraszają Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku. To propozycja dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Celem jest podniesienie kompetencji matematycznych i chemicznych oraz rozwijanie kreatywności i kompetencji cyfrowych uczniów.

Na czym to wszystko polega? Trzeba wykonać gwiazdorską bryłę pod nazwą "Gdyby bryły gwiazdami ekranu były" i/lub domowy eksperyment chemiczny – jeden do wyboru: Słoik pełen kwaśnych łez, Eksperyment z chemicznym jajem, Wulkaniczna lawa do czyszczenia wanny. Kolejny krok to wykonanie zdjęcia zadania i nakręcenie filmu do 60 sekund o gwiazdorskich bryłach lub jednym z eksperymentów. Należy także ułożyć zadanie matematyczne o bryle. 

Film, zdjęcie oraz formularz zgody należy wysłać na adres marzenna.kuc@mscdn.edu.pl lub malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl do 25 maja, a ogłoszenie wyników - 27 maja. 

- Za najbardziej kreatywny film dokumentujący prawidłową realizację zadania uczestnik otrzyma nagrodę kamerę GoPro - zapowiada Małgorzata Gasik z płockiego MSCDN. - Każdy uczestnik otrzyma pisemne potwierdzenie udziału w konkursie, czyli dyplom, który zostanie wysłany na adres szkoły.

Najciekawsze filmy i zdjęcia zostaną opublikowane na stronie plock.mscdn.pl, na profilu FB MSCDN i Meritum oraz na Instagramie MSCDN Wydział w Płocku. Szczegóły konkursu oraz regulamin - http://mscdn.pl/mscdn2018/pl/plock/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE