Reklama

Kusili kandydatów podczas Drzwi Otwartych

Opublikowano:
Autor:

Kusili kandydatów podczas Drzwi Otwartych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy warto studiować w Płocku, czym różni się studiowanie na Politechnice od studiowania na uczelniach nietechnicznych, jakie przedmioty najlepiej zdawać na maturze jeśli w przyszłości chce się zostać studentem Politechniki, a także jakie są perspektywy pracy po studiach. M.in. na takie pytania starano się odpowiedzieć zainteresowanym w piątek podczas Drzwi Otwartych na płockiej filii Politechniki Warszawskiej.

Czy warto studiować w Płocku, czym różni się studiowanie na Politechnice od studiowania na uczelniach nietechnicznych, jakie przedmioty najlepiej zdawać na maturze jeśli w przyszłości chce się zostać studentem Politechniki, a także jakie są perspektywy pracy po studiach. M.in. na takie pytania starano się odpowiedzieć zainteresowanym w piątek podczas Drzwi Otwartych na płockiej filii Politechniki Warszawskiej.

Przede wszystkim starali się zburzyć mit, że studia na Politechnice nie są dla kobiet, a humaniści zupełnie się na nie nadają, trzeba uczyć się więcej niż na kierunkach dostępnych np. na uniwersytetach. Zresztą uczyć trzeba się wszędzie, bez względu na wybraną uczelnię. Drzwi Otwarte zorganizowane przez płocką filę Politechniki Warszawskiej stały się okazją do zdobycia cennych informacji umożliwiających świadome kształtowanie swojej drogi zawodowej. W murach uczelni zagościła zarówno młodzież już stojącą przed trudnym wyborem kierunków studiów oraz ta nieco młodsza, która z tym problemem mierzyć się będzie dopiero za kilka lat. Omawiano zarówno proces rekrutacji, jak i szersze możliwości w postaci wyjazdów zagranicznych Erasmus+.

Obecni studenci reprezentowali kilka kierunków: Budownictwo, Inżynierię środowiska, Mechanikę i budowę maszyn, Technologię Chemiczną oraz Ekonomię. Starano się pokazać możliwości rozwijania zainteresowań, praktyczną część działalności uczelni, dlatego pojawiły się stoiska kół naukowych. Nie zabrakło zatem robotów koła naukowego mechaników ROTOR i prezentacji ich programowania. Chemicy z Płockiego Naukowego Koła Chemików zaprezentowali m.in. interaktywny schemat destylacji ropy naftowej, dzięki czemu młodzież mogła organoleptycznie ocenić właściwości różnych produktów z niej otrzymywanych i sprawdzić czym się różni np. benzyna lekka od ciężkiej. Nie zabrakło również aparatury do syntez chemicznych i ciekawych eksperymentów oraz instalacji do oczyszczania wody koła Inżynierii środowiska, czy też konstrukcji budowlanych, w tym oczywiście mostu Leonarda da Vinci budowanego przez koło KONSTRUKTOR i nowości MEGA JENGI. Koło SONDA, zrzeszające głównie studentów ekonomii, prezentowały swoje dokonania na polu przedsiębiorczości. Ponadto na stoiskach wszystkich kół organizowane były konkursy, w których można było wygrać m.in. różnego rodzaju gadżety. Tradycyjnie byli obecni na Drzwiach Otwartych przedstawiciele doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filii w Płocku.

Chętnych oprowadzano po laboratoriach i pracowniach. Tak dla równowagi, nie zabrakło tematu organizacji studenckich i juwenaliów.

Fot. Politechnika Warszawska filia w Płocku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE