Reklama

Reklama

Kto zostanie nowym starostą płockim? Znamy nazwisko prawdopodobnego kandydata

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Kto zostanie nowym starostą płockim? Znamy nazwisko prawdopodobnego kandydata - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od tragicznej śmierci Mariusza Bieńka, starosty powiatu płockiego, minęły już trzy tygodnie. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, pewne decyzje dotyczące wyboru nowego starosty już zapadły.

Reklama

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy na temat wyboru nowego starosty płockiego trwają od dłuższego czasu. Pierwotna lista potencjalnych następców była długa i mniej więcej pokrywała się z tą, o której mawiano w tzw. „kuluarach”.

Wśród typowanych nazwisk mówiono m.in. o Lechu Dąbrowskim, przewodniczącym rady powiatu płockiego, bliskim współpracowniku Mariusza Bieńka. Mocną kandydaturą ma być też Sylwester Ziemkiewicz, wójt gminy Radzanowo. Co więcej, jak donoszą nasze źródła, to właśnie on ma największe szanse na to stanowisko.

Sylwester Ziemkiewicz od ponad 10 lat związany jest zawodowo z Urzędem Gminy w Radzanowie. Od listopada 2014 roku pełni funkcję wójta. W wyborach samorządowych w 2018 roku nie miał kontrkandydata - zdobył 3413 głosów - ponad 92 proc. wszystkich oddanych. Społecznie od kilku lat działa w kilku organizacjach, jest m.in. wiceprezesem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”, które założył śp. Mariusz Bieniek. Powiązań z tragicznie zmarłym starostą jest też więcej. 

- Z świętej pamięci starostą płockim, Mariuszem Bieńkiem, znaliśmy się wielu od lat. Ukończyliśmy wspólne studia magisterskie z zarządzania, wspólne studia MBA... Dzieliliśmy też aktywność w Lokalnej Grupie Działania, którą Mariusz założył. Współpracowaliśmy także w samorządzie. Kiedy zostałem wójtem Radzanowa, a Mariusz starostą, byliśmy w stałym kontakcie – mówił  w rozmowie z nami, wspominając starostę płockiego.

Ziemkiewicz jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego i pełni funkcję prezesa zarządu gminnego PSL w Radzanowie. 

Nowy starosta ma zostać wybrany podczas najbliższej sesji rady powiatu. Jeśli te przewidywania się spełnią, oznacza to konieczność przeprowadzenia wyborów w Radzanowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy