Reklama

Kto za Krzysztofa Buczkowskiego? Wybrano nowego dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy

Opublikowano:
Autor:

Kto za Krzysztofa Buczkowskiego? Wybrano nowego dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wcześniejszy dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy, Krzysztof Buczkowski zmienił pracę, obecnie jest wiceprezesem w spółce Wodociągi Płockie. Aby zapełnić powstały wakat, Ratusz ogłosił konkurs. W czwartek poznaliśmy nazwisko wybranego kandydata. Nowym dyrektorem został Daniel Olender.

Wcześniejszy dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy, Krzysztof Buczkowski zmienił pracę, obecnie jest wiceprezesem w spółce Wodociągi Płockie. Aby zapełnić powstały wakat, Ratusz ogłosił konkurs. W czwartek poznaliśmy nazwisko wybranego kandydata. Nowym dyrektorem został Daniel Olender.

Konkurencja nie była duża, o posadę dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy starało się tylko dwóch kandydatów. W miniony piątek odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, która zakończyła się pomyślnie dla płocczanina znającego już tę instytucję od lat. Daniel Olender był już tam zastępcą dyrektora, natomiast ostatnio ponownie pełniącym obowiązki dyrektora, bowiem taka sama sytuacja była po odejściu poprzednika Krzysztofa Buczkowskiego, Jarosława Kozłowskiego.

- Z kandydatami spełniającymi wymagania formalne postawione w ogłoszeniu o naborze przeprowadzono rozmowę kwalifikacyjną. Kandydaci oceniani byli według następujących kryteriów: kwalifikacje; doświadczenie zawodowe; znajomość aktów prawnych podanych w ogłoszeniu o naborze; przydatność do pracy na stanowisku Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku; sposób prezentacji. Pan Daniel Olender zaprezentował się bardzo dobrze i przedstawił koncepcję funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku w pełni odpowiadającą oczekiwaniom Pracodawcy - czytamy w uzasadnieniu.

Poza znajomością szeregu ustaw, w ogłoszeniu wskazywano na następujące niezbędne wymagania formalne: obywatelstwo polskie, nieposzlakowana opinia, pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, brak zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, koncepcja funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku, wykształcenie wyższe, co najmniej 3-letni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej 5-letni staż pracy w innych instytucjach rynku pracy.

Zastępca dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy jest Radosław Śliwiński.

[ZT]20988[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE