Reklama

Reklama

Krzesełko i 3 metry kwadratowe przestrzeni w przedszkolu?

Opublikowano: wt, 5 maj 2020 16:31
Autor:

Krzesełko i 3 metry kwadratowe przestrzeni w przedszkolu?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od jednej z płocczanek otrzymaliśmy niepokojące zdjęcie, na którym widać salę przedszkolną przygotowywaną do otwarcia placówki. Wykładzina jest zdjęta, a taśmy przyklejone na podłodze wyznaczają strefy dla dzieci. W ratuszu zapewniają, że fotografia nie przedstawia żadnego miejskiego przedszkola w Płocku.

Reklama

Od jednej z płocczanek otrzymaliśmy niepokojące zdjęcie, na którym widać salę przedszkolną przygotowywaną do otwarcia placówki. Wykładzina jest zdjęta, a taśmy przyklejone na podłodze wyznaczają strefy dla dzieci. W ratuszu zapewniają, że fotografia nie przedstawia żadnego miejskiego przedszkola w Płocku. 

Większość miejskich przedszkoli w Płocku zostanie otwarta w poniedziałek 11 maja, a do 18 maja otwarte będą 24 z 25 placówek. Rząd otworzył przedszkola, ale pod bardzo rygorystycznymi warunkami. Główny Inspektor Sanitarny przedstawił wytyczne, które trzeba spełnić. 

[ZT]25497[/ZT]

Co w nich znajdziemy? Opiekunowie mają być przyporządkowani do jednej, określonej grupy, dzieci mogą przebywać w jednej sali, a na każdą osobę w sali mają przypadać 4 metry kwadratowe. Kontakty między pracownikami mają zostać ograniczone do niezbędnego minimum, a rodzic może wejść co najwyżej do części wspólnej. Co ważne, do przedszkola może chodzić tylko dziecko zdrowe, bez objawów choroby zakaźnej. Placówkom zaleca się zakup przynajmniej jednego termometru bezdotykowego. Wytyczne są rozpisane na 4 stronach, a można je przeczytać tu

Dziś rano trafiło do nas niepokojące zdjęcie. Widać na nim salę przedszkolną, która wyraźnie przygotowuje się do otwarcia: wykładzina jest zdjęta, zabawek nie ma, za to na sali ustawione są krzesełka, a wokół nich taśmą wydzielona strefa.

Pokazaliśmy zdjęcie prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu. W Ratuszu zapewniają, że przeprowadzili śledztwo i obdzwonili wszystkie przedszkola. 

- Fotografia nie przypomina żadnego z miejskich przedszkoli w Płocku - zapewnia nas Monika Maron, dyrektor Wydział Kultury i Wspierania Inicjatyw Społecznych w urzędzie miasta. - W żadnym z miejskich przedszkoli w Płocku nie będą stosowane takie praktyki. 

W ratuszu podkreślają, że przestrzeń dla dzieci nie będzie ograniczana w taki, ani żaden inny sposób

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (18)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.