Reklama

Kryte boisko. Wiemy kiedy i za ile

Opublikowano:
Autor:

Kryte boisko. Wiemy kiedy i za ile - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do pierwszego śniegu na stadionie przy Łukasiewicza ma powstać pierwsze w Płocku kryte halą pneumatyczną boisko dla dzieci. Jego budowa pochłonie ponad 3mln zł.

Do pierwszego śniegu na stadionie przy Łukasiewicza ma powstać pierwsze w Płocku kryte halą pneumatyczną boisko dla dzieci. Jego budowa pochłonie ponad 3mln zł.

Ratusz rozstrzygnął przetarg na projekt i budowę krytego boiska przy stadionie Wisły Płock, czyli zwycięskiego projektu II edycji budżetu obywatelskiego. To właśnie pomysł Piotra Gryszpanowicza z budową boiska o wielkości mniej więcej dwóch orlików pod ogromnym balonem najbardziej spodobał się płocczanom. Wygląda na to, że nowy obiekt będą mogli przetestować za kilka miesięcy - akurat, gdy zrobi się zimno i do dyspozycji dzieci i młodzieży zostaną tylko duszne sale gimnastyczne. A każdy wie, że parkiet czy innego rodzaju twarde podłoże to nie to samo co prawdziwe boisko. - Z mojego rozeznania wynika, że takiego miejsca nie ma w promieniu ok. 100 km - mówił nam kilka miesięcy temu Piotr Gryszpanowicz.

Wiadomo już, że kryte boisko zaprojektuje i wybuduje spółka Interhall z Katowic. Firma mająca na koncie budowę hal sportowych, kortów itp. zainkasuje ponad 3 mln 247 tys. zł.

Boisko do piłki nożnej o wymiarach 58 na 58 m pokryte trawą syntetyczną powstanie na terenie stadionu, w miejscu, w którym dziś istnieje otoczony murkiem plac asfaltowy. Po zachodniej stronie boiska staną trzy przenośne trybuny na 156 miejsc oraz kabiny z ławką rezerwowych. Całość zostanie otoczona wysoką na 6 m siatką pełniącą rolę piłkochwytu. Dwa wewnętrzne boiska oddzieli niższa, bo 3-metrowa siatka.

Murawa będzie żyła również, gdy zrobi się zimno, bo na późną jesień i zimę boisko będzie zadaszane halą pneumatyczną o wysokości ok. 14 m. Ogromny balon będzie utrzymywany wewnętrznym nadciśnieniem na poziomie ok. 240 Pa, wytwarzanym przez system grzewczo-nadmuchowy.

Na lato powłoka kryjąca boisko będzie zdejmowana - do jej przechowywania ma służyć specjalny niewielki budynek o powierzchni użytkowej ponad 37 m kw.

W drugim budynku, znacznie większym, który również powstanie przy boisku w ramach tej inwestycji, znajdą się dwie spore szatnie, a także pokój pierwszej pomocy medycznej, pokoje trenerów, niewielka siłownia, łazienki i pomieszczenia gospodarcze.

Obok krytego halą pneumatyczną boiska, a także parking i chodniki. Kompleks zostanie oświetlony. Całość ma być gotowa do 10 listopada br.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE