Reklama

Kredyt bez prowizji czy z prowizją?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt bez prowizji czy z prowizją? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polacy chętnie decydują się na zaciąganie kredytów. Szczególnie w okresie okołoświątecznym widać wzmożone zainteresowanie ofertą banków. Zanim jednak skusisz się na propozycję finansową, porównaj dostępne produkty. Dokładnie przeanalizuj, czy kredyt bez prowizji faktycznie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Polacy chętnie decydują się na zaciąganie kredytów. Szczególnie w okresie okołoświątecznym widać wzmożone zainteresowanie ofertą banków. Zanim jednak skusisz się na propozycję finansową, porównaj dostępne produkty. Dokładnie przeanalizuj, czy kredyt bez prowizji faktycznie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kredyty świąteczne często proponowane są na promocyjnych warunkach. Banki kuszą obniżonym oprocentowaniem albo rezygnują z pobierania prowizji. Na pierwszy rzut oka taka propozycja wydaje się być niezwykle korzystna. Jednak porównanie kredytów gotówkowych w serwisie finanse.rankomat.pl pokazuje, że oferta ofercie nie jest równa.

Kredyt bez prowizji – czy jest tani?

Prowizja stanowi zarobek banku, dlatego najczęściej jest to wysoka kwota. W okresach promocyjnych, niektóre instytucje decydują się na obniżenie jej wysokości albo całkowicie rezygnują z jej pobierania.

Teoretycznie kredyt bez prowizji powinien być tańszy niż kredyt z prowizją. W praktyce jednak sprawa ta nie jest oczywista – wiele zależy bowiem od wewnętrznej polityki konkretnego banku.

Przykład. Załóżmy, że ubiegasz się o kredyty na kwotę 25 000 zł na okres 48 miesięcy. Całkowita kwota do spłaty kredytu bez prowizji w Banku Pocztowym wynosi 29 856,48 zł. Tymczasem Nest Gotówka dostępna w Nest Banku to kredyt bez prowizji, w przypadku którego całkowita kwota do spłaty wynosi 29 533,44 zł. Zaciągając ten drugi kredyt, oszczędzasz ponad 300 zł.

Kredytu bez prowizji szukaj na finanse.rankomat.pl. Sprawdź jednak, czy konkurencyjne oferty nie będą korzystniejsze finansowo. Czasami prowizja wynosząca 0% jest tylko wabikiem mającym zachęcić do zaciągnięcia zobowiązania. Bank natomiast pobiera inne opłaty, które powodują wzrost całkowitych kosztów kredytu do spłaty.

Zanim wybierzesz kredyt, porównaj oferty

Jeżeli chcesz mieć pewność, że decydujesz się na korzystny kredyt, nie kieruj się wyłącznie pobieraną prowizją lub jej brakiem. Musisz wziąć pod uwagę wiele innych czynników, które wpływają na opłacalność zaciąganego zobowiązania.

Oferty porównaj pod kątem RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje o całkowitych kosztach kredytu. Sprawdź wysokość rat, dodatkowe warunki oraz szybkość ścieżki kredytowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE