Reklama

Kręć dla nich kilometry na rowerze. Przełożą się na pieniądze

Opublikowano:
Autor:

Kręć dla nich kilometry na rowerze. Przełożą się na pieniądze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości A także na pomoc wychowankowi z domu dziecka. Stowarzyszenie Wolontariuszy "Kapitał Ludzki" chce mu pomoc w zakupie mieszkania. Dzięki zakwalifikowaniu się do ogólnopolskiego konkursu "odLOTTOwa jazda" organizowanego przez Fundację Lotto płoccy wolontariusze mają szansę otrzymać 100 tys., 80 tys., 60 tys., 40 tys. lub 20 tys. złotych na realizację projektu społecznego. Wszystko zależy od tego ile uda się wykręcić kilometrów na rowerach.

A także na pomoc wychowankowi z domu dziecka. Stowarzyszenie Wolontariuszy "Kapitał Ludzki" chce mu pomoc w zakupie mieszkania. Dzięki zakwalifikowaniu się do ogólnopolskiego konkursu "odLOTTOwa jazda" organizowanego przez Fundację Lotto płoccy wolontariusze mają szansę otrzymać 100 tys., 80 tys., 60 tys., 40 tys. bądź 20 tys. złotych na realizację projektu społecznego. Wszystko zależy od tego ile uda się wykręcić kilometrów na rowerach.

Zadaniem uczestników jest kręcenie kilometrów na rowerze. Im więcej, tym lepiej, aby kwota okazała się jak najwyższa. Płockie Stowarzyszenie Wolontariuszy "Kapitał Ludzki" postanowiło przeznaczyć nagrodę na zakup mieszkania dla wychowanka domu dziecka. Byłaby to druga odsłona Projektu Dom, w ramach którego opieką objęci zostali młodzi ludzie opuszczający domy dziecka. Udostępniając im mieszkania na 5 lat, stowarzyszenie pragnie pomóc im na starcie w dorosłe życie.

Zasady konkursu są proste. Każdy, kto mógłby pomóc w nabijaniu kilometrów, powinien pobrać aplikację „odLOTTOwa jazda” na swojego smartfona. Program jest dostępny w Sklepie Play dla telefonów z Androidem oraz AppStore dla iPhone'ów. W aplikacji należy wybrać, że chcemy wspierać Stowarzyszenie Wolontariuszy „Kapitał Ludzki”. Trzeba pamiętać, aby na początku każdej jazdy na rowerze wcisnąć w aplikacji „start”, a na zakończenie żółty kwadracik. Wówczas kilometry doliczą się do konta stowarzyszenia. Później warto powiedzieć znajomym, aby się do tej akcji przyłączyli.

Stowarzyszenie ma szansę na wygraną tylko jeśli do akcji włączą się kolejni rowerzyści. Warto, abyśmy pokazali, że Płock ma moc i wspólnymi siłami zapracowali na mieszkanie dla wychowanka domu dziecka. W akcję włączyła się także Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, która po raz trzeci zaprasza na rajdy rowerowe w ramach realizowanego projektu pn.: „Płock na ROWERY!”, zachęcając do turystycznego odkrywania Płocka i okolic. Rajdy organizowane są w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Klubem Turystyki Kolarskiej „Beneqteam”. Uczestnictwo to nie tylko przyjemność. Wspólnie można zrobić wiele dobrego, korzystając z aplikacji i kręcąc kilometry na rzecz Stowarzyszenia Wolontariuszy "Kapitał Ludzki". Pierwszy rajd już 13 lipca, umożliwi odkrywanie Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim”. Do przejechania będzie 40 km.

Opłata startowa za udział w jednym rajdzie wynosi: 10,00 zł. Sposoby dokonania opłaty startowej:
- przelewem na konto Stowarzyszenia Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna nr 76 1160 2202 0000 0001 5438 4927, w tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko, z dopiskiem „Rajd”.
- osobiście do kasy w biurze Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Stary Rynek 8, 09-400 Płock.
- w przypadku wolnych miejsc dopuszczamy możliwość wpłaty w dniu rajdu na miejscu zbiórki.

Kartę udziału w rajdzie (http://www.turystykaplock.eu/aktualnosci/7057-plock-na-rowery.html) należy dostarczyć do siedziby Organizatora osobiście, drogą pocztową na adres: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Stary Rynek 8, 09-400 Płock bądź drogą elektroniczną: [email protected] w nieprzekraczalnym terminie 3 dni przed każdym rajdem lub deklaracja w formularzu udziału w kilku rajdach. Tu znajdziemy regulamin cyklu rajdów rowerowych.

Start rajdu: godz. 9.00, zbiórka: Stadion Stoczniowiec, ul. Kolejowa 3. Kierunek: os. Radziwie → wałem wzdłuż rzeki Wisły → Dobrzyków → Wiączemin Polski → os. Radziwie

Rajd II: 17 sierpnia 2019 r.
„Odkryjmy Mazowiecką Szwajcarię”

start: godz. 9.00, zbiórka: ORLEN ARENA, Plac Celebry Papieskiej 1, liczba km. do przejechania ok. 35
Kierunek: Płock → Maszewo → Biskupice → Murzynowo → Rokicie → Płock


Rajd III: 22 września 2018 r.
„Odkryjmy historię miejsc związanych z II wojną światową”

start: godz. 9.00, zbiórka: Stadion Stoczniowiec, ul. Kolejowa 3, liczba km. do przejechania ok. 35
Kierunek: os. Radziwie → Ciechomice → Grabina → Łąck → os. Radziwie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE