Reklama

Kosmetyki najlepsze dla Twoich włosów

Opublikowano:
Autor:

Kosmetyki najlepsze dla Twoich włosów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zadbane włosy to marzenie niemal wszystkich ; obecnie już nie tylko kobiet. Walka o piękne pasma bywa trudna, lecz jest możliwa do wygrania. Kluczowym elementem jest dobranie indywidualnego planu pielęgnacji, a jego najważniejszą częścią - odpowiednie kosmetyki do włosów.

Zadbane włosy to marzenie niemal wszystkich ; obecnie już nie tylko kobiet. Walka o piękne pasma bywa trudna, lecz jest możliwa do wygrania. Kluczowym elementem jest dobranie indywidualnego planu pielęgnacji, a jego najważniejszą częścią - odpowiednie .

Guru radzi

Gazety i portale prześcigają się w dobrych radach na temat stylizacji i pielęgnacji, co często łączy się z promocją konkretnych produktów - i zazwyczaj nie są to profesjonalne kosmetyki do włosów. Bezkrytyczne czytanie takich treści nie pomaga tym, którzy nie są zwycięzcami genetycznej loterii ; nowy lub modny kosmetyk nie jest zazwyczaj rozwiązaniem naszych problemów. To samo tyczy się całej rzeczy produktów polecanych przez najróżniejsze guru  świata mody i urody ; blogerek, szafiarek, celebrytów. To, że oni zostali wystylizowani do zdjęcia przez cały sztab asystentów, nie znaczy że dany kosmetyk do włosów zapewni każdemu podobny efekt. Pamiętaj, że za ich fotografiami stoją godziny szykowania, pozowania i sprawdzania, zanim cokolwiek pójdzie w publiczny obieg.

Odpowiednie dla swoich potrzeb kosmetyki należy odkryć metodą prób i błędów; istnieją oczywiście etykiety i opisy produktów, które mają za zadanie naprowadzić nas na ich przeznaczenie i działanie, jednak w kwestii szeroko pojętej urody nie istnieje coś takiego jak jedna i uniwersalna recepta.

Pielęgnacja, czy stylizacja

Przez długie lata pielęgnacja i stylizacja znajdowały się na przeciwnych biegunach ; obecnie mamy już kosmetyki nowej generacji, które potrafią połączyć jedno z drugim. Dobrym przykładem są kosmetyki termoaktywne - pozwalają na bezpieczną stylizację, zabezpieczając i pielęgnując włosy. Podobnie działają nowoczesne maski, które oprócz właściwości odżywiających, czy nawilżających działają jednocześnie w sposób nabłyszczający lub prostujący. Warto wybierać takie wielofunkcyjne rozwiązania - oszczędzają sporo czasu, niegdyś poświęconego na wykonywanie wszystkich czynności pielęgnacyjno -stylizujące osobno.

Również kosmetyki do włosów owiane kiedyś złą sławą, jak lakiery czy pianki są obecnie bezpieczne dla kosmyków ; nie niszczą ich i nie łamią, można je łatwo wyczesać i jeszcze łatwiej zmyć.

Jak pory roku Vivaldiego

Zmieniające się pory roku również mają znaczny wpływ na stan i kondycję naszych włosów, o czym wiele osób zdaje się zapominać. To niedopatrzenie potrafi sprawić wiele kłopotów ; pasma tak samo marzną, są poddawane działaniom promieni słonecznych, wiatru i zanieczyszczeń.

Dla przykładu - morska woda robi z włosów istne przysłowiowe siano, ponieważ sól należy do silnie działających czynników. To samo tyczy się chlorowanej wody basenowej, czy zanieczyszczonej odpadkami z przypadkowego jeziora. Wystawienie kosmyków do schnięcia na mocnym słońcu pali nie tylko ich kolor (“jak ładnie zjaśniało”), ale całą strukturę.

Analogicznie, mróz i silne wiatry powodują elektryzowanie się, plątanie, puszenie, co nie jest efektem tylko mało estetycznym, ale kończy się połamaniem włosów, kołtunami i zmechaceniem.

Przed tym wszystkim musimy pasma chronić, inaczej nigdy nie będą ładne. Z kwestiami urody jest podobnie jak z dbaniem o zdrowie - profilaktyka i systematyczność w działaniach dają wymierne, widoczne efekty.

Sama zmiana odzywki niewiele pomoże bez regularnej pielęgnacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE