Reklama

Kościoły pozostają otwarte. Wierni otrzymali jednak dyspensę

Opublikowano:
Autor:

Kościoły pozostają otwarte. Wierni otrzymali jednak dyspensę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo wprowadzenia kolejnych restrykcji, kościoły pozostały częściowo otwarte. Biskup Piotr Libera wydał jednak dyspensę dla wiernych w Diecezji Płockiej.

Mimo wprowadzenia kolejnych restrykcji, kościoły pozostały częściowo otwarte. Biskup Piotr Libera wydał jednak dyspensę dla wiernych w Diecezji Płockiej. 

Od soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, a to oznacza, że limit wiernych w kościele został zmniejszony do 1 osoby na każde 7 metrów kwadratowych w świątyni przy zachowaniu 1,5-metrowej odległości. Biskup Piotr Libera wydał jednak dekret, w którym przyznał wiernym w Diecezji Płockiej dyspensę. 

- Przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie proszę, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, podejmowały dzieła miłosierdzia oraz na różne inne sposoby wyrażały i realizowały swoje poczucie przynależności i odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła, szczególnie w jego lokalnym, parafialnym wymiarze. Zachęcam też do regularnej duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe - napisał biskup Libera. 

Biskup zaapelował do księży o organizację transmisji mszy w internecie, a także o modlitwę za osoby zakażone koronawirusem oraz udzielającym im pomocy personelowi medycznemu, służby sanitarne i mundurowe oraz przedstawicieli władz. 

Dyspensa obowiązuje od 23 października do odwołania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE