Reklama

Koronawirus przynajmniej w 8 płockich szkołach. Od poniedziałku nauczanie hybrydowe

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus przynajmniej w 8 płockich szkołach. Od poniedziałku nauczanie hybrydowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bilans kwarantanny wśród uczniów i przedszkolaków w piątek wynosił 508 uczniów i przedszkolaków oraz 70 nauczycieli. Od najbliższego poniedziałku wszystkie placówki w Płocku i powiecie płockim powinny przejść na nauczanie hybrydowe. Co to do końca znaczy? Każda szkoła decyzję o podziale uczniów ma podjąć sama.

Bilans kwarantanny wśród uczniów i przedszkolaków w piątek wynosił 508 uczniów i przedszkolaków oraz 70 nauczycieli. Od najbliższego poniedziałku wszystkie placówki w Płocku i powiecie płockim powinny przejść na nauczanie hybrydowe. Co to do końca znaczy? Każda szkoła decyzję o podziale uczniów ma podjąć sama. 

Pandemia dotyka płockie placówki niemal od samego początku roku szkolnego. Zdarzało się, że uczniowie mieli już dni wolne od zajęć, a to ze względu na kwarantannę dużej liczby nauczycieli. Tak było chociażby w Małachowiance, Akademickim LO czy Elektryku. 

[ZT]26620[/ZT]

Dziś na kwarantannie przebywało łącznie 508 uczniów. Większość, bo 412, kwarantanna skończy się w piątek. Dotyczy to: 

  • III LO - 1 klasa, 31 uczniów i 7 nauczycieli,
  • Małachowianka - 2 klasy, 81 uczniów i 24 nauczycieli,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 - 1 klasa, 17 uczniów i 1 nauczyciel,
  • Szkoła Podstawowa nr 20 - 202 uczniów i 9 nauczycieli,
  • Elektryk - 3 klasy, 81 uczniów i 12 nauczycieli.

Z kolei do poniedziałku włącznie w kwarantannie pozostają: 

  • Miejskie Przedszkole nr 31 - 1 grupa, 15 dzieci i 8 pracowników,
  • Szkoła Podstawowa nr 22 - 1 klasa, 22 uczniów i 8 nauczycieli, 
  • Szkoła Podstawowa nr 6 - 3 klasy, 59 uczniów i 1 nauczyciel. 

Płock póki co pozostaje w strefie żółtej, w której w szkołach ponadpodstawowych od poniedziałku wprowadzono nauczanie hybrydowe. Co to oznacza? 

- Podzieliliśmy liceum - połowa uczniów będzie uczyć się w domu, połowa w szkole. Klasy będą wymieniać się co tydzień, do odwołania - przekazał nam Marek Pietrzak, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5. 

Z kolei w Małachowiance zdalnie będą się uczyć klasy drugie, które są podwójnym rocznikiem. Do szkoły przychodzić będą klasy I i III. Jeśli po dwóch tygodniach nic się nie zmieni, nastąpi zmiana. 

Według wytycznych rządowych, uczniowie powinni być podzieleni mniej więcej po 50% - jedna połowa w szkole, druga połowa w domach. Jeśli Płock zostanie zakwalifikowany do strefy czerwonej, według obecnych wytycznych uczniowie szkół ponadpodstawowe przejdą w całości na nauczanie zdalne. 

Szkoły miały jednak problem - obostrzenia zostały ogłoszone na konferencji, a treści rozporządzenia w Dzienniku Ustaw nie ma. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE