Reklama

Koparka przerwała gazociąg [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Koparka przerwała gazociąg [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około godziny 12.30 na ul. Poziomkowej doszło do rozszczelnienia sieci gazociągowej. Na miejsce wysłano strażaków ze Specjalnej Grupy Chemicznej.

Około godziny 12.30 na ul. Poziomkowej doszło do rozszczelnienia sieci gazociągowej. Na miejsce wysłano strażaków ze Specjalnej Grupy Chemicznej.

O sprawie zaalarmował nasz czytelnik, mieszkaniec okolicy, który widział słup wydobywającego się gazu z wykopu i czuł charakterystyczny zapach. Od rzecznika płockiej Państwowej Straży Pożarnej Edwarda Mysery dowiedzieliśmy się, że do uszkodzenia doszło w miejscu, gdzie obecnie trwają prace budowlane przy powstającej ul. Poziomkowej. Realizacją inwestycji zajmuje się firma Darbud z Białej koło Płocka na zlecenie płockiego Ratusza.

Na miejsce wysłano kilka wozów strażackich, w tym strażaków ze Specjalnej Grupy Chemicznej. Pojawiła się również policja i dwa auta z gazowni. Zarządzono opuszczenie placu budowy ul. Poziomkowej przez pracowników.

– Koparka prowadząca prace uszkodziła przyłącze prowadzące do jednego z domów jednorodzinnych. Zgłoszono wyciek gazu, ale sytuacja już została opanowana. Nie będzie ewakuacji – zapewnia rzecznik. – Udało się już odciąć dopływ gazu do przyłącza, ale pozostali mieszkańcy powinni w dalszym ciągu móc normalnie korzystać z sieci gazowej. Z tego, co mi na razie wiadomo, nikomu nic się nie stało.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE