Reklama

Koniecznie pamiętajcie w piątek o życzeniach

Opublikowano:
Autor:

Koniecznie pamiętajcie w piątek o życzeniach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dzieciństwie są laurki, a kiedy czas zaczyna płynąć, a my stajemy się coraz starsi, jedno pozostaje niezmienne - 26 maja kojarzymy z Dniem Matki i jeśli tylko mamy taką sposobność, odwiedzamy ją i czymś obdarowujemy. Na świecie święto obchodzone jest w niemal 160 krajach.

W dzieciństwie są laurki, a kiedy czas zaczyna płynąć, a my stajemy się coraz starsi, jedno pozostaje niezmienne - 26 maja kojarzymy z Dniem Matki i jeśli tylko mamy taką sposobność, odwiedzamy ją i czymś obdarowujemy. Na świecie święto obchodzone jest w niemal 160 krajach.

W polskim kalendarzu 26 maja wiąże się z Dniem Matki. Są więc kwiaty i różnego rodzaju upominki dla mamy, czekoladki, książki, bukiety kwiatów, może wspólny posiłek całej rodziny. Najmłodsi przygotują specjalną piosenkę, wierszyk lub laurkę, którą po latach przyjemnie znaleźć w szufladzie lub w gablocie.

Dzień Matki świętujemy już od kilkudziesięciu lat. Podobne obchody są także w innych państwach, Austrii, Belgii, Kanadzie, Japonii, we Włoszech, Szwajcarii, w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych. Ciekawostką jest fakt, że Dzień Matki w Anglii obchodzi się wyłącznie w niedzielę, u nich jest to święto ruchome. W USA przypada w drugą niedzielę maja, pierwszą niedzielę tego samego miesiąca upodobali sobie natomiast w Hiszpanii, Portugalii, na Litwie albo w Rumunii, ostatnią niedzielę wybrano w Turcji, Francji i Szwecji. Na tym tle zdecydowanie wyróżnia się Korea Południowa, tam ustanowiono Dzień Rodziców (8 maja). Jeszcze inaczej jest w Indonezji, Dzień Matki będzie dopiero 22 grudnia.

Przebywając jednak w Polsce, pamiętajmy 26 maja o okolicznościowych życzeniach. A jeśli naszej mamy już z nami nie ma, przywołajmy wspomnienia i połóżmy symboliczny kwiatek tam, gdzie spoczęła na wieczny odpoczynek. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE