Reklama

Koniec palenia e-papierosów w autobusach

Opublikowano:
Autor:

Koniec palenia e-papierosów w autobusach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo że zazwyczaj bezwonne e-papierosy niby nikomu nie wadzą, od 1 maja nie będzie można zaciągnąć się elektronicznym dymkiem w autobusach Komunikacji Miejskiej. Taką decyzję podjęli płoccy radni.

Mimo że zazwyczaj bezwonne e-papierosy niby nikomu nie wadzą, od 1 maja nie będzie można zaciągnąć się elektronicznym dymkiem w autobusach Komunikacji Miejskiej. Taką decyzję podjęli płoccy radni.

Jak informuje Ratusz, podczas marcowej sesji  radni zmienili regulamin dotyczący przejazdów komunikacją publiczną i ci, którzy nie będą się stosować do nowych zasad zabraniających palenia e-papierosów,  mogą zostać wyproszeni z autobusu. A jeśli prośba kierowcy odbije się jak grochem o ścianę, na miejsce zostanie wezwana straż miejska.

Pasażerowie-palacze nie mają łatwego życia - już od kilku lat nie mogą palić również na przystankach autobusowych, a krnąbrni nałogowcy narażeni są na grzywnę do 500 zł. Teraz mogą pożegnać się również z zaspokajaniem głodu nikotynowego z pomocą e-papierosów w autobusach.

Zakaz palenia w autobusach wpisuje się w prowadzoną od kilku tygodni przez Komunikację Miejską kampanię  pod naszym patronatem "Nie jedziesz sam". Jak już pisaliśmy, ma ona na celu przypomnienie pasażerom podstawowych zasad dobrego wychowania. Czyli m.in. zastopowanie procederu polegającego na odwracaniu głowy i wlepianiu oczu w krajobraz za oknem, gdy obok ciężko sapie starszy pan, kobieta w ciąży czy niewidomy, zaprzestaniu głośnych rozmów przez komórkę, słuchania muzyki, przyklejania gum pod siedzenia, obijania pozostałych pasażerów wypchanym podręcznikami plecakiem, blokowania drzwi,, sadzania czworonożnych pupili na siedzeniach i innych szalenie irytujących zachowań niesfornych podróżujących.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE