Komplet zwycięstw Nafciarzy. MVP Krystian Witkowski [ZDJĘCIA]

Wiadomości W siódmej kolejce PGNiG Superligi piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock pokonali w Orlen Arenie Energę MKS Kalisz 29:23 (15:10). Nagrodę MVP otrzymał Krystian Witkowski, który zanotował 41 proc. skuteczności w bramce.

W poprzednim sezonie zespół z Kalisza zajął dobre szóste miejsce, a przed meczem w Płocku z dorobkiem 5 punktów zajmował dopiero 10. miejsce w stawce 14 ekip i z pewnością nie był faworytem w potyczce z Wisłą, mająca na koncie komplet sześciu zwycięstw.

W środę już po 2 minutach prowadzenie 1:0 objęli goście, przy stanie 2:2 Krystian Witkowski obronił karnego, wykonywanego przez byłego Nafciarza Mateusza Góralskiego. Wisła grała niedokładnie, pudłował Siergej Kosorotow, ale i goście gubili się w ataku.

W bramce kaliszan wyróżniał się czeski bramkarz Jan Hrdlicka. Przy głośnym dopingu niezbyt licznej publiczności Kosorotow trafił na 5:3 (11. min.). Gra była dość wyrównana, ale Wisła powoli zwiększała przewagę. Aktywny w ataku był Tin Lucin, do przerwy zdobył 4 bramki, ale też 3 razy spudłował. Do szatni Nafciarze zeszli przy stanie 15:10.

Drugą części gry lepiej rozpoczęła Energa, po pięciu minutach zmniejszyła stratę do 13:16. Przy stanie 18:15 trener Wisły Xavi Sabate poprosił o czas (40. min.). Nieco zmobilizował podopiecznych, bo szybko do siatki trafili Dmitrij Żytnikow, Kosorotow i Krzysztof Komarzewski.

10 minut przed końcem, mimo niewykorzystanego karnego Kosuke Yasuhiry, zespół z Płocka wygrywał 24:18. Nie było to porywające widowisko, ale zwycięstwo płocczan było bardzo pewne. Skończyło się różnicą sześciu bramek.

Nagrodę MVP otrzymał Krystian Witkowski, który zanotował 41 proc. skuteczności w bramce. Zła informacja to kontuzja Lucina, który prawdopodobnie skręcił staw skokowy.

W sobotę 22 października Wisła zagra w Kwidzynie, natomiast w środę 26 października Nafciarze wrócą do walki w Lidze Mistrzów: zagrają na wyjeździe z Zagrzebiem.

ORLEN Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 29:23 (15:10)

Bramki dla Wisły: Żytnikow 7, Lucin 4, Komarzewski 4, Kosorotow 3, Piroch 3, Serdio 2, Dawydzik 2, Krajewski 2, Mihić 1, Yasuhira 1