Daleka wyprawa. Zespół z Płocka powalczy o mistrzostwo Europy

Autor: | Zdjęcie: BHT Petra

Daleka wyprawa. Zespół z Płocka powalczy o mistrzostwo Europy - Zdjęcie główne

foto BHT Petra

Wiadomości Już w najbliższy weekend BHT Petra Płock zagra w klubowych Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej plażowej - po raz piąty w swojej 10-letniej historii.

Tegoroczna edycja odbędzie się na sąsiadującej z Maderą, portugalskiej wyspie Porto Santo w dniach 20-23 października. Zespół z Płocka rywalizować będzie w gronie 16 najlepszych drużyn w Europie. Historycznie Petra najlepsze miejsce wywalczyła w 2015 r. na Gran Canarii zdobywając brązowy medal. W ubiegłym sezonie podczas imprezy we włoskim Palermo zajęła wysokie 5. miejsce.

W klubowych Mistrzostwa Europy w Porto Santo drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Nafciarze trafili do grupy A, przeciwnikami będą drużyny z Hiszpanii, Norwegii oraz Portugalii. Do głównej fazy turnieju awansują dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

W składzie Petry wystąpi 11 zawodników, którzy wywalczyli w minione lato szósty mistrzowski tytuł w historii klubu, jednocześnie zyskując kwalifikacje do Turnieju Mistrzów.

Petra do Portugalii udała się we wtorek, a już w czwartek czeka ją początek zmagań. Otwarcie turnieju zapowiada się pasjonująco ponieważ mistrzowie Polski zmierzą się ze zwycięzcą poprzedniej edycji CBMP Ciudad de Malaga.

Zmagania grupowe zakończą się w piątek, a finałowe spotkania zostaną rozegrane w niedzielę.