Reklama

Kolejny żłobek i nowe mieszkania na start. W lipcu ruszą prace

Opublikowano:
Autor:

Kolejny żłobek i nowe mieszkania na start. W lipcu ruszą prace - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stare przedszkole przy ul. Kazimierza Wielkiego zostało wyburzone. Na działce powstanie piąty w Płocku żłobek. W budynku będzie również część mieszkalna z mieszkaniami na wynajem.

Stare przedszkole przy ul. Kazimierza Wielkiego zostało wyburzone. Na działce powstanie piąty w Płocku żłobek. W budynku będzie również część mieszkalna z mieszkaniami na wynajem.

Za realizację odpowiada spółka Inwestycje Miejskie. W środę rano podpisano umowę z wykonawcami - konsorcjum firm: Repro Sp. z o.o. z Płocka oraz firmą BMB Budownictwo Sp. z o. o. z Gostynina. Już niebawem, bo 3 lipca, zostanie przekazany plac budowy.

Całość podzielono na dwa etapy. W ramach pierwszego powstanie budynek częściowo dwukondygnacyjny i częściowo trzykondygnacyjny. Na parterze oraz na I piętrze budynku zostanie umieszczony trzyoddziałowy żłobek (z osobnym wejściem) dla 93 dzieci.

- W sumie w Płocku będziemy mieli pięć żłobków z miejscami dla ponad 400 najmłodszych płocczan - mówił prezydent Płocka w środę podczas konferencji prasowej. - Jest to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, którzy wskazywali na brak wystarczającej liczby miejsc w żłobkach. Stąd najpierw decyzja o wprowadzeniu bonu żłobkowego, a teraz o budowie żłobka z salami zabaw, sypialniami dla dzieci, łazienkami, pełnym zapleczem kuchennym, placem zabaw, częścią administracyjną i socjalną.

Z każdej sali zabaw będzie możliwość bezpośredniego wyjścia na plac zabaw o powierzchni 55 m2. Dla dzieci najmłodszych, które nie ukończyły 1 roku życia, przy sali zabaw zlokalizowany będzie zadaszony taras z nawierzchnią bezpieczną.

Pierwszy etap obejmuje również powstanie części mieszkalnej wielorodzinnej na I i II piętrze (12 mieszkań z programu "Mieszkania na start" od 28 do 69 metrów kwadratowych, po 6 mieszkań na każdej kondygnacji w standardzie pod klucz: panelowe podłogi, glazura i terakota w częściach "mokrych", biały montaż, mieszkania będą wyposażone również we wszystkie drzwi wewnętrzne, parapety, osprzęt elektryczny.) oraz elementy zagospodarowania terenu i infrastruktury towarzyszącej (m.in. dwa zjazdy, droga wewnętrzna z parkingiem, chodniki, oświetlenie terenu, ogrodzenie, miejsce do gromadzenia odpadów – altana śmietnikowa, urządzenie terenów zielonych wraz z małą architekturą, wyposażenie placu zabaw, instalacje zewnętrzne wraz z przyłączami do sieci miejskich).

Do części mieszkalnej dostaniemy się drugim wejściem. Realizacja pierwszego etapu - według planu - miałaby potrwać do 30 kwietnia 2021 r.

Drugi etap odnosi się do powstania osobnego budynku wielorodzinnego.

Łączne koszty opiewają na 13 mln 790 tys. zł.

- W tym 8,5 mln zł pochodzi z nisko oprocentowanego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego, mamy dotację z funduszu dopłat również z BGK, od miasta 2,3 mln zł i dokładamy 650 tys. ze środków spółki - dodał prezes Inwestycji Miejskich, Daniel Kaźmierczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE