reklama
reklama

Pracownica Orlenu przypomniała sobie o zgromadzonych kryptowalutach dzięki klientowi? To tylko trik wyłudzaczy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: bnp

Pracownica Orlenu przypomniała sobie o zgromadzonych kryptowalutach dzięki klientowi? To tylko trik wyłudzaczy - Zdjęcie główne

foto bnp

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościInternetowi oszuści posługują się coraz to nowszymi sposobami, by wyłudzić pieniądze bądź dane osobowe. Tym razem wymyślili historię o płockiej pracownicy stacji Orlen, która miała nie być świadoma swojego ogromnego majątku. Nie warto jednak dać się zwieść. Artykuły są tak naprawdę reklamą fałszywej strony!
reklama

Artykuły na temat młodej pracownicy stacji paliw Orlen, która nagle odkrywa swój ogromny majątek, zaczęły pojawiać się już w 2023 r. Kobieta przez pytanie klienta miała przypomnieć sobie, że zainwestowała kiedyś pieniądze w kryptowaluty, a po latach dowiaduje się, że urosły one do kilkuset tysięcy złotych.

Historia ta toczyła się już w kilku różnych miastach - Łomży, Lublinie, a parę dni temu pojawił się podobny artykuł o pracownicy z Płocka. Wszystkie mają wspólny mianownik - "bogatą" kobietę i link do pseudoplatformy inwestycyjnej. Kiedy jednak bliżej przyjrzymy się treści, czy samej okładce podobnych tekstów, zauważymy, że mamy do czynienia z oszustwem.

- Artykuł opisuje historię rzekomej kobiety, która ma widnieć na zdjęciu. Jednak, korzystając z funkcji wstecznego wyszukiwania obrazem, znajdziemy tę samą fotografię w różnych miejscach w sieci np. na Instagramie lub Pintereście. Osoba ze zdjęcia nie jest w żaden sposób podpisana, trudno zatem stwierdzić, że to rzeczywiście pracowniczka Orlenu i czy w ogóle pochodzi z Polski - pisze portal demagog.pl

reklama

Ponadto w tekście często pojawia się zdjęcie prowadzących „Dzień Dobry TVN”, które ma przekonać, że kobieta wystąpiła nawet w popularnym programie śniadaniowym.

- Nigdzie nie ma jednak jej zdjęcia w studiu, ponadto żaden kadr nie pokazuje jej wspólnie z dziennikarzami - kontynuuje demagog.

Tekst ma zachęcić do zakładania konta na fikcyjnej platformie, do której znajduje się odnośnik. Internautów oszukuje się wizją szybkiego zarobku, jednocześnie wyłudzając ich dane osobowe, które są potrzebne do zarejestrowania się na stronie. Korzystając z pozostawionych danych, oszuści wyłudzają od użytkowników pieniądze.

reklama

Przypominamy, że przed inwestowaniem w internecie należy dokładnie sprawdzić stronę oraz jej zabezpieczenia. Policja apeluje również, by wstrzymać się przed podawaniem danych wrażliwych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo