Reklama

Kolejny spacer po Płocku. Teraz od rogatek

Opublikowano:
Autor:

Kolejny spacer po Płocku. Teraz od rogatek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem dwaj przewodnicy z Duces Mazovie zabiorą chętnych na spacer po ulicy Kolegialnej. Po drodze opowiedzą, dlaczego akurat przy tej ulicy powstało tyle reprezentacyjnych budowli.

Tym razem dwaj przewodnicy z Duces Mazovie zabiorą chętnych na spacer po ulicy Kolegialnej. Po drodze opowiedzą, dlaczego akurat przy tej ulicy powstało tyle reprezentacyjnych budowli.

Kolejna nietypowa wycieczka odbędzie się w sobotę, 5 marca. Uczestnicy poznają historie i dzieje związane z ulicą Kolegialną, więc siłą rzeczy spacer zakończy się w punkcie przy tej ulicy. Na zakończenie wszyscy wejdą do bramy, za którą mieści się księgarnio-kawiarnia Czerwony Atrament.

Zbiórkę zaplanowano na godzinę 16.00, miejsce: rogatki warszawskie u zbiegu ulic Kolegialnej i Kilińskiego. Od lat stoją tam dwa niewielkie murowane budynki, które dawniej pełniły funkcję punktów kontrolnych na obrzeżach Płocka. Zaprojektował je warszawski architekt Jakub Kubicki. Ciekawostką jest fakt, że akurat te są najstarsze, powstały w pierwszej połowie XIX wieku (rogatki bielskie nie przetrwały I wojny światowej, powstały jeszcze rogatki dobrzyńskie przy ul. Kazimierza Wielkiego i płońskie, które stoją przy bramie wjazdowej na teren Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE