Reklama

Reklama

Kolejny krok w kierunku fuzji ORLENU i Lotosu. W Płocku podpisano gwarancje zatrudnienia dla pracowników

Opublikowano:
Autor:

Kolejny krok w kierunku fuzji ORLENU i Lotosu. W Płocku podpisano gwarancje zatrudnienia dla pracowników  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Finalizacja fuzji PKN ORLEN i Lotosu coraz bliżej. Dziś w płockiej siedzibie koncernu podpisano porozumienie z Grupą LOTOS i związkami zawodowymi, gwarantujące m.in. 48-miesięczne zatrudnienie.

Reklama

W lutym 2018 roku podpisano list intencyjny w kwestii fuzji PKN ORLEN z Grupą LOTOS. Jak mówił dziś w Płocku prezes Daniel Obajtek, nikt do tej pory nie miał odwagi przeprowadzić tego procesu. 

- To proces, który wydawał się niemożliwy do przeprowadzenia, z wielu przeczyn. Z przyczyn niezależnych od nas - decyzja Komisji Europejskiej, negocjacje, wararunki zaradcze. Bardzo mocno wskazywano mi też, że proces nie powiedzie się ze względu na stronę społeczną. To było jedno z największych ryzyk - że strona społeczna się nie zgodzi. W Polsce nie ma zwyczaju zgód na takie procesy i nie dziwię się. Przez cały czas transformacji na tych procesach tracili pracownicy. Niby byli inwestorzy, a tak naprawdę nie byli. Od początku analizując ten proces nie mieliśmy w żadnych projektach synergii nie były uwzględniane kwestie zwolnień pracowników. Nigdy nie analizowaliśmy tego procesu pod takim względem. Związki miały prawo nam nie wierzyć, bo czyny świadczą o człowieku, a nie to co się mówi. Przez 4 lata zbudowaliśmy do siebie zaufanie, wszyscy - mówił dziś prezes Daniel Obajtek. 

Porozumienie podpisane pomiędzy PKN ORLEN, Grupą LOTOS i Związkami Zawodowymi obu firm zakłada 48-miesięczny okres obowiązywania gwarancji zatrudnienia dla pracowników Grupy LOTOS oraz 24-miesięczny okres utrzymania dotychczasowych warunków pracy i płacy, w tym w szczególności miejsca świadczenia pracy. PKN ORLEN zobowiązał się również do zapewnienia finansowania pracownikom Grupy LOTOS pakietu medycznego i stomatologicznego na dotychczasowych lub nie mniej korzystnych niż obecnie zasadach. Na takich samych warunkach koncern zapewnieni ubezpieczenia grupowe na życie oraz finansowanie ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym. ORLEN zobowiązał się też do prowadzenia programów szkoleniowych.

Koncern zapewnia, że mieszkańcy Pomorza odczują silniejsze zaangażowanie w projekty społecznej odpowiedzialności biznesu. Dotyczyć to będzie projektów sportowych, kulturalnych czy edukacyjnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy