Kolejny dobry mecz Polaków. Brazylia bezradna

Kolejny dobry mecz Polaków. Brazylia bezradna - Zdjęcie główne

Mecz Polska - Szwecja w 2022 r. w Płocku | foto Tomasz Miecznik

WiadomościW trzecim meczu towarzyskiego turnieju w Krakowie reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych z kilkoma Nafciarzami w składzie po dobrym meczu pokonała Brazylię 31:22 (14:13).

W piątek w pierwszym meczu turnieju świetnie prezentująca się Tunezja pokonała Koreę Południową 35:32 (19:16)  i z kompletem trzech zwycięstw zapewniła sobie zwycięstwo w zawodach.

Reprezentacja Polski z Nafciarzami w składzie (Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Krzysztof Komarzewski i Przemysław Krajewski) po porażce z Tunezją i wygranej z Koreą walczyła z Brazylią o drugie miejsce w turnieju.

Dodajmy, że zawody w Krakowie to sprawdzian dla Polaków przed styczniowymi mistrzostwami świata w Polsce i Szwecji. Trener Patryk Rombel miał tam do dyspozycji 22 graczy, z których wybierze 18 na MŚ, testuje więc wszystkich, a wynik jest na dalszym planie.

W pierwszej połowie piątkowego meczu z Brazylią walka była bardzo wyrównana, Polska przegrywała już 7:10, ale po kilku świetnych akcjach do przerwy biało-czerwoni wygrywali jedną bramką.

W drugiej połowie gospodarze stopniowo powiększali przewagę. Kwadrans przed końcem 24:20, a w 50. minucie - 27:21 i trener rywali poprosił o czas. Dwie minuty przed końcem po indywidualnej akcji Krajewski nie dał szans bramkarzowi rywali, zrobiło się 30:22 i kibice fetowali zwycięstwo Polaków.