Reklama

Kolejna perfidna kradzież. Uważajcie na oszustów

Opublikowano:
Autor:

Kolejna perfidna kradzież. Uważajcie na oszustów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miniona doba to jeden wypadek i 11 kolizji, a także kradzież na ul. Kredytowej.

Bilans minionej doby to jeden wypadek i 11 kolizji, a także kradzież na ul. Kredytowej.

W czwartek w Świerczynku, na drodze krajowej nr 60, doszło do zderzenia nissana i oplem. Policjanci ustalili, że kierujący nissanem, 54-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, próbując wyprzedzić opla, w rejonie skrzyżowania uderzył we wspomniane auto w momencie, kiedy kierowca opla, 25-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, rozpoczął manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący nissanem i został przewieziony do szpitala. Pisaliśmy o tym zdarzeniu:

[ZT]20614[/ZT]

Ponadto odnotowano osiem kolizji w Płocku i trzy na terenie powiatu.

Także wczoraj jakiś mężczyzna podszył się pod pracownika spółdzielni mieszkaniowej. W rezultacie z mieszkania przy ul. Kredytowej zniknęły pieniądze. W związku z tym policjanci ponownie apelują do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu płockiego, aby zachowali szczególną ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również z osobami, które mówią, że są pracownikami spółdzielni, urzędnikami ZUS, policjantami lub oficerami Centralnego Biura Śledczego Policji. - Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy takich osób do mieszkania i nie przekazujmy im pieniędzy - podkreśla policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek. - Każda prośba ze strony osoby obcej o przekazanie pieniędzy lub też o  przelanie pieniędzy na tzw. bezpieczne konto, czy umieszczenia pieniędzy na innym koncie lub przekazania ich policji, jest oszustwem. Należy pamiętać, że prawdziwi policjanci nigdy nie wykorzystują pieniędzy mieszkańców do prowadzonych spraw, nigdy też nie polecają, aby przelewać pieniądze na jakieś inne konta. Jeżeli nieznajoma osoba mówi, że jest jakimkolwiek urzędnikiem, należy sprawdzić jej identyfikator, gdzie musi być widoczna nazwa i adres urzędu, w którym ta osoba  jest zatrudniona. Przed wpuszczeniem nieznajomego do mieszkania należy zadzwonić do tego urzędu i potwierdzić, czy faktycznie pracownik odwiedza mieszkańców.  Prawdziwi urzędnicy mają obowiązek okazania identyfikatora, dlatego  żądajmy od nich legitymacji lub dokumentu stwierdzającego ich miejsce pracy. Ponadto należy pamiętać, że o większości wizyt takich osób, lokatorzy są wcześniej poinformowani za pomocą ogłoszeń na klatkach schodowych.

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnili służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem: w godz. 6.00 – 14.00 w Płocku i gm. Radzanowo, Bielsk oraz Bodzanów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE