Reklama

Kilka podpisów i miasto zyskało niemal 10,5 miliona złotych

Opublikowano:
Autor:

Kilka podpisów i miasto zyskało niemal 10,5 miliona złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Podwójne podziękowanie należy się marszałkowi naszego województwa Adamowi Struzikowi – mówił w czwartek prezydent Płocka w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. Właśnie podpisano umowę na przebudowę ulic: Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt.

- Podwójne podziękowanie należy się marszałkowi naszego województwa Adamowi Struzikowi – mówił w czwartek prezydent Płocka w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. Właśnie podpisano umowę na przebudowę ulic: Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt.

Zaplanowane prace związane z przebudową ulic Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt będą kosztowały 22,5 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 10 mln 428 tys. zł. Swoje podpisy na umowie złożył już w czwartek z rana w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Kolegialnej prezydent Płocka, marszałek Adam Struzik i skarbnik miasta, Wojciech Ostrowski.

Prezydent dziękował marszałkowi za wsparcie dla projektów składanych przez poszczególne miasta na Mazowszu, a także za to, że płocki projekt otrzyma tak pokaźne wsparcie, dzięki czemu poprawi się stan infrastruktury.

- Mieszkańcy czekają na to od wielu lat. Każdy, kto kiedykolwiek jechał tymi ulicami, nie będzie miał wątpliwości, że ten remont jest potrzebny. Jednak żaden prezydent nie chciał lekką ręką przeznaczyć ponad 20 mln zł, ponieważ w tym rejonie w zasadzie nie ma mieszkańców, jest to dzielnica przemysłowa, swoje siedziby mają różne hurtownie, firmy z branży budowlanej i centra logistyczne. Na przebudowie ulic zyskają firmy, które już działają w tym rejonie lub powstaną po powstaniu całej trasy północno-zachodniej.

Przeprowadzono procedurę wyboru wykonawcy robót budowlanych. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy. Czasu nie ma zbyt dużo, ponieważ wszystko musi być gotowe do sierpnia 2018 roku. Prace obejmą modernizacje i rozbudowę 2,2 km dróg powiatowych. W ramach robót budowlanych przewidziano przebudowę zjazdów i parkingów, budowę chodnika, palisad z elementów betonowych, rozbiórkę kolidujących szyn i podkładów kolejowych. Powstaną nowa ścieżka rowerowa, ciąg pieszo-rowerowy i sieć oświetlenia ulicznego. Projekt przewiduje też budowę niezbędnej infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo m.in. obustronne ciągi piesze, przejścia dla pieszych z azylami, sygnalizację świetlną, ścieżkę rowerową czy przystanki autobusowe. Wybudowane będą kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć wodociągowa. Teren przejdzie rekultywację.

- Każdy podpis to przy każdym takim spotkaniu kolejnych kilka milionów złotych – żartowano tuż po podpisaniu umowy.

Marszałek odniósł się także do rozmów, które toczą się w instytucjach unijnych w sprawie utrzymania polityki spójności.

- Zabiegamy o powstanie silnej grupy państw z naszego obszaru Europy, aby polityka wyrównywania szans rozwojowych była utrzymana także przy kolejnej perspektywie finansowej. 

Zachęcał do wzięcia udziału w wyborach do rad osiedli, które odbędą się w Płocku już w najbliższą niedzielę. - Osobiście wybieram się na wybory. Pokażmy, że jesteśmy miastem w pełni samorządowym. To sami mieszkańcy najlepiej znają problemy danego osiedla, rada umożliwia im działanie. Tym bardziej, że są widoczne tendencje w Polsce do centralizacji i odbierania kompetencji samorządom. Rady osiedlowe są łącznikiem między mieszkańcami a radą miasta i prezydentem. Dzięki temu jest współodpowiedzialność za rozwój – podkreślił Adam Struzik. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE